הרצאות וסדנאות סליחה
הוספת סליחה   |   סדנת סליחה   |   כתבות ומאמרים   |   אסטרולוגיה   |   חלומות  |   קבלה   |    תא וידויים   |  יום כיפור  |  פקס לכותל   |   סליחה טלפונית 
RSS
English  |  נגיעות לחיים רגועים יותר  |  סדנאות לחיים רגועים |  סיור סליחות |  צור קשר  |  הוסיפו למועדפים
סדנת סליחה

לסלוח לשחרר ולהמשיך הלאה על נוסחת הסליחה ב 3 שלבים
למידע נוסף>>

סליחה יום יומית

על הסליחה לעצמנו בחיי היום יום ובכל יום
כל יום רביעי בשעה 16:00 ברדיו החברתי הראשון

למידע נוסף>>
הדרך אל האושר
מהי סליחה  
  איך סולחים?  
  הצורך בבקשת סליחה  
התנצלות  
כעס  
שלווה  
חנינה  
לקחת אחריות  
סליחה בתקשורת  
דרכי פיוס  
למאמרים נוספים  
סליחות אחרונות
באבי שלי סורי
אלירז שדה מתנצל בפני אברמוביץ´
מתנצל? יו´´ר הקואליציה על אמירתו המזלזלת
אביב גפן התנצל בפני גיספן, לאחר שכינה
סליחה ה´
הייתי אהבל
הייתי כזאת ילדותית
סליחה אבל אני לא סולחת
על זה שאת לא חברה טובה
סליחה בורא עולם
קנדה מתנצלת
פח זבל כתום
סליחה מהמנהל בחיפה
האושר הקטן הזה נותן לי כוח עצום!!
סליחה חבר
סליחה אבא יקר
סליחה ותודה לאל שאני לא אמא שלי
 

קבלה וסליחה
חוכמת הקבלה נותנת לנו את הכלים להפוך כל כאוס להגשמה עצמית. למצוא את הטוב ברע. מועקה בלב, רצון לשלווה ופיוס דורשות תיקון. אחד התיקונים בקבלה הוא להבין ולהודות שעשיתי משהו לא בסדר. שפגעתי במישהו. להבין למה , את המשמעות את שורש הבעייה ואז לתקן ולבקש סליחה.

לחצו כאן להמשך...


סליחה ותודה
"סליחה ותודה-מלים שהכול יודעים פישרן
ועם זאת- לא יסולא בפז ערכן
ערכן
הן מביאות תחושת הקלה, אהבת אדם וסיפוק
הן לאומר והן לנאמר ללא צורך בנימוק
וככל שנרבה השימוש במלים סליחה ותודה
כן יגרעו כעס ואלימות ותרבה האהדה. "

 

משמעות שם המשפחה במכלול נתוני האדם

רובי גוטליב- מאמן ומרפה פילוסופי
שלוש שאלות עמדו מול עיני בבחינת והבנת משמעות שם המשפחה:
מהותו ותפקידו במכלול החווייתי של האדם?
המשמעות שהוא מכיל וההקשר לשם הפרטי ולשאר הנתונים?
מדוע אישה מקבלת את שם משפחתו של בעלה ולא ההיפך?

מאחר ומשמעות השם הפרטי, תפקידו והמידע המוכלל בו מובנים וברורים מזה זמן, כהיבט ישיר של הבנת מהות האותיות ותפקידן נדרשתי למצוא את המחבר והמקשר בין שמו הפרטי של האדם לשם משפחתו ומשם לבנות את ההבנה באשר למשמעותו ותפקידו.

שמו הפרטי של האדם – שלוש האותיות הראשונות המכונות גם שורש נשמה מכילות את המידע הנוגע לשלושה תחומי חיים – התחום החברתי קרייריסטי, התחום של הסביבה הקרובה והזוגיות, והתחום הפרטני שבין האדם לעצמו. המידע המוכלל בשם מביא את הכלים בהם מצויד האדם להתמודדות בתחומים אלה כמו גם את התדרים הרלוונטיים והדומיננטיים של תחומים אלה. מעבר לכך ברוב השמות הפרטיים מוצפנת, בדרך זו או אחרת הבנה / מידע / רמיזה הנוגעת למהותו, ייעודו ותכליתו של האדם בתקופת חיים זו. הרמיזה / הבנה עשויה להופיע במשמעות נסתרת של השם, בהיפוך או שינוי סדר האותיות, במשמעות גימטרית ו/או בסימבוליקה מסוימת. מאחר ועל פי ראייתי והבנתי מקריות אינה קיימת הרי שיש במידע / מסר / רמיזה זו, משמעות עמוקה ורבת חשיבות להבנת התמונה הכוללת. מכאן שגם לשם המשפחה יש משמעות מסוימת שכן בעת יצירת החוויה בשלב שלפני הלידה נבחרים הן המשפחה והסביבה הקרובה והן אלמנטים נוספים הקשורים ישירות לחוויה הנבחרת.

הדבר דומה לתכנון מבצע מסוים, הגדרת המבצע ומטרותיו יצריך נתונים מסוימים לשם הצלחתו: מזד אוויר תואם, סדר כוחות מתאים, מודיעין עדכני המאשש או מבטל את הערכות האויב שבמצב מסוים יאפשר את המבצע ובמצב אחר את ביטולה ועוד נתונים שונים שיהוו תנאי לקיום המבצע. כך גם לגבי החוויה הנבחרת, היא תצריך קיומם של תנאים מסוימים על מנת שהחוויה תתקיים באופטימאליות סביבתית לשם השגת מטרותיה ומימוש יעדיה ותכליתה.

אם כך, לא יקשה להבין מדוע אדם נולד ביום מסוים, בשעה מסוימת, בסביבה מסוימת ולמשפחה מסוימת. אותה משפחה מסוימת מוגדרת בין השאר בשם שלה (שם משפחה), הגדרה הכוללת את מאפייניה, את תדריה אך בעיקר את הקונוטציה (הקשר) של חווית האדם, את הניואנס החווייתי המפריד בינה לבין חוויה דומה. אותה משפחה מהווה כעין "עזר כנגדו" של האדם למימוש חווייתו, ייחודיותו, וייעודו ועל כן בשמה תופיע האינפורמציה הנוגעת לתכלית זו.

במילים אחרות, שם משפחתו של האדם יהיה מבטא את ההקשר החווייתי שלו, את הניואנס הספציפי של אותה חוויה מול חוויות דומות ואת נקודות ההתמודדות או ההעצמה שאותה משפחה תספק לאדם כחלק משיעוריו, לימודיו, התפתחותו והתממשותו.

משמעותו ותכליתו של שם המשפחה, אם כך, להוות את המאפנן (מדייק) של החוויה הפרטנית עם כל הניואנסים שבה – שיעורים, לימוד, ייחודיות, ייעוד ותכלית.

נשארתי עם השאלה האחרונה, מדוע דווקא האישה חוברת לשם משפחתו של בן זוגה ולא להיפך?

מגוון התשובות האפשריות אינו קטן, אני בחרתי להתמקד בשניים:
• יכולתה של האישה לחוות את שני הקטבים (זכרי ונקבי), (היא עושה זאת כל אימת שהיא בהריון), דבר שאין ביכולתו של הגבר.
• ההבנה כי תפקידה של האישה ליצור את הבסיס ואת האפשרות להתפתחות הגבר, על ידי חבירתה לשם משפחתו היא בעצם יוצרת עוד היבט הבנתי של הפרמטרים הגלומים בחווייתו.

כאמור לאישה יכולת לחוות את שני הקטבים בעת ובעונה אחת, וכבר ציינתי מצב אחד שבו זה קורה. אישה הרה מצויה הן בקוטב הזכרי כמכילה את העובר המתפתח בתוכה והן את הקוטב הנקבי שהינו הקוטב הדומיננטי שלה. בתום ההריון היא חוזרת לקוטב הטבעי שלה. מכאן שיכולתה להחיל את תדרי הגבר קיים בעוד שלגבר אין את היכולת להחיל את תדריה. אין הגבר יכול להימצא בשני הקטבים בעת ובעונה אחת בשום מצב ובשום שלב.

על כך ניתן בנקל להוסיף את ההבנה לגבי תפקידה של האישה בהתפתחות הגבר. תפקיד שבעצם חבירתה לתדריו היא לוקחת על עצמה.

ראוי לציין שכאשר אותה זוגיות תמה, מכל סיבה שהיא, אין עוד שום סיבה שהאישה תמשיך להתקיים בתוך תדרי הגבר – לשעבר – וכדאי יהיה שתחזור לשם משפחתה הבתולי משום ששם מצויים התדרים התומכים בה. כמובן שילדים ימשיכו לשאת את שם משפחתו של אביהם משום שאלה התדרים שהם בחרו לחבור אליהם כחלק מתנאי החוויה.

אומנם בנושא החזרה לשם המשפחה הבתולי של האישה קיימים כל מיני היבטים ושיקולים רגשיים שחלקם ניתנים להבנה וחלקם לחלוטין לא ברורים. מובנים או לא, ראוי לה לאישה שנפרדה מבן זוגה מסיבות אלו או אחרות בין אם גירושין או אלמנות, לחזור לשם משפחתה הבתולי ולו רק למען התמיכה והמשך ההתפתחות שלה בתחום התדרים התומך בה. אלו אשר מנסים ל"המציא" לעצמם שם משפחה "חדש" מטעמים של יופי או צליל או כל סיבה אחרת, ראוי שיבינו כי אינם יוצרים כל תועלת לעצמם, בלשון המעטה, משום שבחירת התדר, בשם החדש, שאינה ברורה עלולה להזיק יותר מאשר להועיל בהעמסת התמודדויות שאינן חלק מחיי האדם וכלל אין בהם צורך.

משמעות שם המשפחה במכלול נתוני האדם

סדנאות

משמעות שם המשפחה

 
   חיפוש
תגיות לבקשת סליחה
סליחה במשפחה 
סליחה לחברים 
סליחה בעבודה 
סליחה בתקשורת 
סליחה בזוגיות 
סליחה בצבא 
סליחה בבית הספר 
סליחה לעולם 
סליחה לאלוהים 
סליחה, גם אני נפגעתי 
(סליחה (כללי  
תודה 
הוספת סליחה 
 
מדורים שימושיים
מכתב לאלוהים 
קבלה 
אסטרולוגיה 
נומרולוגיה 
קמיעות 
קברי צדיקים 
סליחה בשפות העולם 
סיפורי סליחה 
כתבות ומאמרים 
סדנאות
סדנאות - לחץ כאן למציאת סדנא 
סליחה ביהדות
סליחה ו - חגים 
משפטי סליחה 
סליחה בתורה 
ירושלים 
סליחה סליחות - סרט 
הכותל המערבי 
יום הכיפורים 
כללי
איך כותבים מכתב 
הרשם לניוזלטר 
יום הסליחה הישראלי 
בדיחות 
תמונות סליחה 
היועץ לשרותך 


קידום אתרים עמוד הבית | הוספת סליחה | תנאי שימוש |
צור קשר | אלוהים | על האתר | Google+‏
 כל הזכויות שמורות לאתר סליחה 2005 - 2012 ©