הרצאות וסדנאות סליחה
הוספת סליחה   |   סדנת סליחה   |   כתבות ומאמרים   |   אסטרולוגיה   |   חלומות  |   קבלה   |    תא וידויים   |  יום כיפור  |  פקס לכותל   |   סליחה טלפונית 
RSS
English  |  נגיעות לחיים רגועים יותר  |  סדנאות לחיים רגועים |  סיור סליחות |  צור קשר  |  הוסיפו למועדפים
סדנת סליחה

לסלוח לשחרר ולהמשיך הלאה על נוסחת הסליחה ב 3 שלבים
למידע נוסף>>

סליחה יום יומית

על הסליחה לעצמנו בחיי היום יום ובכל יום
כל יום רביעי בשעה 16:00 ברדיו החברתי הראשון

למידע נוסף>>
הדרך אל האושר
מהי סליחה  
  איך סולחים?  
  הצורך בבקשת סליחה  
התנצלות  
כעס  
שלווה  
חנינה  
לקחת אחריות  
סליחה בתקשורת  
דרכי פיוס  
למאמרים נוספים  
סליחות אחרונות
באבי שלי סורי
אלירז שדה מתנצל בפני אברמוביץ´
מתנצל? יו´´ר הקואליציה על אמירתו המזלזלת
אביב גפן התנצל בפני גיספן, לאחר שכינה
סליחה ה´
הייתי אהבל
הייתי כזאת ילדותית
סליחה אבל אני לא סולחת
על זה שאת לא חברה טובה
סליחה בורא עולם
קנדה מתנצלת
פח זבל כתום
סליחה מהמנהל בחיפה
האושר הקטן הזה נותן לי כוח עצום!!
סליחה חבר
סליחה אבא יקר
סליחה ותודה לאל שאני לא אמא שלי
 

קבלה וסליחה
חוכמת הקבלה נותנת לנו את הכלים להפוך כל כאוס להגשמה עצמית. למצוא את הטוב ברע. מועקה בלב, רצון לשלווה ופיוס דורשות תיקון. אחד התיקונים בקבלה הוא להבין ולהודות שעשיתי משהו לא בסדר. שפגעתי במישהו. להבין למה , את המשמעות את שורש הבעייה ואז לתקן ולבקש סליחה.

לחצו כאן להמשך...


סליחה ותודה
"סליחה ותודה-מלים שהכול יודעים פישרן
ועם זאת- לא יסולא בפז ערכן
ערכן
הן מביאות תחושת הקלה, אהבת אדם וסיפוק
הן לאומר והן לנאמר ללא צורך בנימוק
וככל שנרבה השימוש במלים סליחה ותודה
כן יגרעו כעס ואלימות ותרבה האהדה. "

 

פורים – "טלנובלה" רוחנית

מאת ניב נבון כתב קבלה לעם
מגילת אסתר כתובה כמחזה מרתק שיש בו כל מה שצריך: גיבור ונוכל, מלך ומלכה, קנוניה מסוכנת וסוף טוב. הקבלה מוצאת בסיפור המגילה משמעות פנימית עמוקה הרבה יותר מסיפור היסטורי.

בפורים תמיד יורד גשם. מי מאיתנו לא זוכר איך התחפושת שהשקיע בהכנתה כל כך הרבה זמן, נרטבה קצת, ואיך למרות זאת הוא הגיע לבית הספר מחייך, גאה בתלבושת, באיפור ובמגוון האבזור הנלווה.
פורים הוא יום מיוחד, יום שמח. לפעמים נדמה שממש "מוכרחים להיות שמח". תחפושות צבעוניות, אוזני המן, רעשנים, יין וחגיגות מתערבלים יחד ויוצרים את החג הפופולארי מבין החגים, אבל מעבר לאווירה הקרנבלית חג פורים טומן בחובו משמעות פנימית עמוקה.
ככלל, חגי ישראל הם מעין תחנות שאנו עוברים בנתיב ההתפתחות הרוחנית שלנו. סיפור פורים מתאר בפנינו את הדרך לתחנה הגבוהה והחשובה ביותר במסע הרוחני שלנו. המקובלים מכנים אותה "גמר התיקון" ומסבירים שכאשר האדם מגיע אליה, הרגשת שלמות ואהבה אינסופית מתפשטת בו. בדיוק בשל כך, חג פורים מזוהה עם תחושת ההתעלות והשמחה.
כאשר אנו מגיעים לתחנה זו, מתגלה לנו המציאות הרוחנית שעד כה הייתה נסתרת. מכאן גם משמעות השם מגילת א(ה)סתר: מגילה – מלשון גילוי, אסתר מלשון הסתר, כלומר גילוי ההסתר.

מחזה תיאטרון או מדריך למסע רוחני?
כמו במחזה טוב, המגילה פורסת בפנינו יריעה מרתקת בת מספר מערכות, ולא פעם הסיפור מגיע לשיאים שלא היו מביישים סרט מתח מעולה. קונספירציות, תאוות שלטון, ניסיון כושל לרצח, מלכה בעלת השפעה ומלך בעל עוצמה, כל אלה מציירים בפנינו שני גיבורים טיפוסיים: "הרע" ו"הטוב", שנאבקים ביניהם והכול מסתיים ב-happy end וחגיגה גדולה.
אבל זה לא פשוט כל כך. חכמת הקבלה רואה בסיפור המגילה מדריך למסע רוחני שאליו יכול לצאת כל אחד מאיתנו. קריאה במגילה כאשר אנו מצוידים בכלים הנכונים, הופכת עבורנו את הסיפור מחוויה תיאטרלית למדריך הפעלה מפורט ומדויק. מדריך המתאר כיצד יכול כל אדם לכוון את עצמו להתפתחות רוחנית ולגילוי מטרת חייו. לפתע הופך סיפור המגילה המפורסם, שכל ילד לומד לדקלם בבית הספר, לרלוונטי עבורנו. מדריך זה משרטט עבורנו בעזרת דמויות וסמלים בעלי משמעות פנימית ועמוקה, את התהליך המרתק שאנו עתידים לעבור בחיינו הרוחניים. הכיצד?

כדי להבין את משמעות המחזה נחדור אל מאחורי הקלעים ונכיר תחילה את הנפשות הפועלות.

מערכה ראשונה: שתי נשים, שני שומרים, קנוניה וגיבור
בתחילת המגילה אנו פוגשים בבמאי של המחזה, המלך. הוא זה שמנווט את הדמויות השונות, מפעיל אותן והן כולן רוצות להיות קרובות אליו ככול שניתן. המלך מסמל את הכוח העליון, הבורא, שתוכניתו היא להתגלות לנו דרך סיפור המחזה. המגילה נפתחת במשתה ממושך בן מאה ושמונים יום. חגיגה שאיש לא היה רוצה להפסיד. המשתה מסמל את סיומה של תקופה - מדרגה רוחנית אחת, ואת תחילתה של תקופה- מדרגה רוחנית חדשה.
ושתי שמסרבת להופיע, שייכת לתקופה הקודמת, וזו הסיבה שמיד בתחילת המחזה היא נעלמת מהתמונה ואינה משתתפת במערכות הבאות. את מקומה של ושתי תופסת אסתר, שמבטאת את הקשר הרוחני החדש שאליו אנו יכולים להגיע עם המלך, עם הבורא.

מערכה שנייה: בתפקיד האגו - המן
המאבק בין מרדכי לבין המן מסמל את המאבק בין שני כוחות שמניעים את האדם להגיע אל האושר, אל המלך.
מרדכי, מסמל את הכוח הרוחני שחבוי בתוכנו, ומתגלה רק כשכבר אין לו ברירה, כשהוא חש שחייו של המלך נתונים בסכנה, כלומר שמימוש התוכנית הרוחנית עומד בפני כישלון.
המן, מסמל את הכוחות האגואיסטיים שקיימים בתוך כל אחד מאיתנו. בדרכו האגואיסטית גם המן רוצה להתקרב אל המלך, אל האושר.
היהודים במחזה מסמלים כל אחד מאיתנו ומרמזים לנו שאנו יכולים להתפתות ולהיסחף אחרי המן, הטבע האגואיסטי שבתוכנו, או לבחור בדרך חדשה ולהצטרף למרדכי, הכוח
הרוחני.

מאבק "בני האור בבני החושך" אינו פשוט כל כך. המן, האגו שלנו, מתעתע בנו וטוען כי בידו השיטה להתקרב אל האושר. אולם כוונתו של המן להרוג ולהשמיד את כל היהודים עוזרת לנו להבין שהדרך היחידה להתקדמות אל האושר היא דרכו של מרדכי. בכך עוזר לנו המן לבחור בכיוון הנכון. כלומר, הטבע האגואיסטי ניתן לנו כדי שנמצא את הדרך להתעלות מעליו. במחזה שלנו מתואר התהליך בסצינה שבה המן מוביל את מרדכי בלבוש מלכות רכוב על סוסו (הסוס, דרך אגב, מסמל את האגו בחכמת הקבלה).

בצורה דומה מביא אותנו כיום הטבע האגואיסטי שלנו לחפש אחר דרך חדשה כפתרון לתופעת הריקנות והפירוד שהולכים וגואים.

המסר שעולה מהמגילה הוא פשוט: אדם שבוחר בדרך הרוחנית מקבל את כל הטוב שהמלך רוצה להעניק לו וזוכה באושר. המשמעות של סיפור פורים אקטואלית מתמיד עבורנו, משום שכיום אנו ניצבים בין שני הכוחות הללו - המן ומרדכי. חכמת הקבלה חוזרת ומתגלה כיום לאחר שהוסתרה במכוון משך אלפי שנים, ומאפשרת לנו לעשות את הבחירה שעליה מספרת מגילת אסתר, הבחירה בין הפנימיות לבין החיצוניות. אם נשכיל לבחור בדרכו של מרדכי על פני דרכו של המן אז תיפתח בפנינו חצי המלכות... ואת החצי השני ישלים לנו כבר המלך.


חג פורים ו - משלוח מנות

חזרה לרשימת הסדנאות

 
   חיפוש
תגיות לבקשת סליחה
סליחה במשפחה 
סליחה לחברים 
סליחה בעבודה 
סליחה בתקשורת 
סליחה בזוגיות 
סליחה בצבא 
סליחה בבית הספר 
סליחה לעולם 
סליחה לאלוהים 
סליחה, גם אני נפגעתי 
(סליחה (כללי  
תודה 
הוספת סליחה 
 
מדורים שימושיים
מכתב לאלוהים 
קבלה 
אסטרולוגיה 
נומרולוגיה 
קמיעות 
קברי צדיקים 
סליחה בשפות העולם 
סיפורי סליחה 
כתבות ומאמרים 
סדנאות
סדנאות - לחץ כאן למציאת סדנא 
סליחה ביהדות
סליחה ו - חגים 
משפטי סליחה 
סליחה בתורה 
ירושלים 
סליחה סליחות - סרט 
הכותל המערבי 
יום הכיפורים 
כללי
איך כותבים מכתב 
הרשם לניוזלטר 
יום הסליחה הישראלי 
בדיחות 
תמונות סליחה 
היועץ לשרותך 


קידום אתרים עמוד הבית | הוספת סליחה | תנאי שימוש |
צור קשר | אלוהים | על האתר | Google+‏
 כל הזכויות שמורות לאתר סליחה 2005 - 2012 ©