הרצאות וסדנאות סליחה
הוספת סליחה   |   סדנת סליחה   |   כתבות ומאמרים   |   אסטרולוגיה   |   חלומות  |   קבלה   |    תא וידויים   |  יום כיפור  |  פקס לכותל   |   סליחה טלפונית 
RSS
English  |  נגיעות לחיים רגועים יותר  |  סדנאות לחיים רגועים |  סיור סליחות |  צור קשר  |  הוסיפו למועדפים
סדנת סליחה

לסלוח לשחרר ולהמשיך הלאה על נוסחת הסליחה ב 3 שלבים
למידע נוסף>>

סליחה יום יומית

על הסליחה לעצמנו בחיי היום יום ובכל יום
כל יום רביעי בשעה 16:00 ברדיו החברתי הראשון

למידע נוסף>>
הדרך אל האושר
מהי סליחה  
  איך סולחים?  
  הצורך בבקשת סליחה  
התנצלות  
כעס  
שלווה  
חנינה  
לקחת אחריות  
סליחה בתקשורת  
דרכי פיוס  
למאמרים נוספים  
סליחות אחרונות
באבי שלי סורי
אלירז שדה מתנצל בפני אברמוביץ´
מתנצל? יו´´ר הקואליציה על אמירתו המזלזלת
אביב גפן התנצל בפני גיספן, לאחר שכינה
סליחה ה´
הייתי אהבל
הייתי כזאת ילדותית
סליחה אבל אני לא סולחת
על זה שאת לא חברה טובה
סליחה בורא עולם
קנדה מתנצלת
פח זבל כתום
סליחה מהמנהל בחיפה
האושר הקטן הזה נותן לי כוח עצום!!
סליחה חבר
סליחה אבא יקר
סליחה ותודה לאל שאני לא אמא שלי
 

קבלה וסליחה
חוכמת הקבלה נותנת לנו את הכלים להפוך כל כאוס להגשמה עצמית. למצוא את הטוב ברע. מועקה בלב, רצון לשלווה ופיוס דורשות תיקון. אחד התיקונים בקבלה הוא להבין ולהודות שעשיתי משהו לא בסדר. שפגעתי במישהו. להבין למה , את המשמעות את שורש הבעייה ואז לתקן ולבקש סליחה.

לחצו כאן להמשך...


סליחה ותודה
"סליחה ותודה-מלים שהכול יודעים פישרן
ועם זאת- לא יסולא בפז ערכן
ערכן
הן מביאות תחושת הקלה, אהבת אדם וסיפוק
הן לאומר והן לנאמר ללא צורך בנימוק
וככל שנרבה השימוש במלים סליחה ותודה
כן יגרעו כעס ואלימות ותרבה האהדה. "

 

הכוח לבחור

רעות נפתלי - מטפלת גוף-רגש עפ"י שיטת אלבאום במבוגרים, נוער וילדים

כל-כך הרבה בחירות יום יומיות קטנות וענקיות נקרות בחיינו. כמה פעמים אנחנו באמת מסוגלים לבחור? כמה פעמים אנחנו באמת רואים את התמונה השלמה ויש לנו חופש בחירה מוחלט בתוכה?
זה מתחיל מהדברים הכי יום יומיים. כששאלו את הבת שלי בגן מה הצבע האהוב עליה, היא אמרה סגול עולה. בגיל ארבע וחצי צירוף המילים האלו מוטבע בתוכה, ובחירת הצבע שלה מבוססת על "שטיפת מוח" של אוהדי כדורגל שרופים והווי משפחתי מגובה בשירים, תלבושות ואביזרים.

לבחור את ההיפך
בקבוצת הלימודים שלי, סיפרה פעם אפרת שאביה היה מנהל את הבית בקפדנות רבה, ומגיב בקשיחות והרמת קול על "חריגות" כגון בלגן, דלתות ארונות פתוחות והשארת אור דולק. כתגובה, היא מנהלת היום את ביתה בצורה המנוגדת ביותר – אין חוקים, הבלגן חוגג, אם היא רואה דלת ארון סגורה – היא פותחת אותה. אפרת התבקשה להתמודד עם השאלה האם זוהי באמת הבחירה המתאימה לה ביותר, האם כך נח לה באמת לחיות את חייה, או שאולי אביה עדיין מכתיב את הבחירה שלה, ולו רק בהתעקשות להיצמד לדפוס הפוך ככל האפשר...

איך אני בוחר לנוע?
לעיתים קרובות אני אומרת לסטודנטים ומטופלים, שבעיני מהות העבודה והטיפול היא זו – הרחבת יכולת הבחירה. זהו תהליך שדורש קודם כל זיהוי של הדפוסים השולטים בחיינו בכל תחום. כשאנחנו עובדים בתנועה קל לזהות זאת – רובנו בוחרים לרוב באותו דפוס: קשה או רך, עגול או קוי, מרחף או מקורקע, חלש או מלא עוצמה. בתוך תהליך העבודה, אנו מנסים להרחיב את האפשרויות. ללמוד לנוע כך וגם אחרת, לאפשר לעוד ועוד חלקים בתוכי לקבל ביטוי, להרשות לעצמי להיות גם וגם.

איך אני בוחר להרגיש?
ומתוך התנועה הפיזית – נגזרת התנועה הרגשית. אם אני יודע לנוע בחופשיות בין האופציות השונות – עומדים לרשותי כלים מגוונים יותר לתגובה בסיטואציות שונות בחיי היום יום – אני יודע להגיב מתוך מקום רך או קשה, יודע להכיל או לשים גבול, יודע להיות מחובר וגם להתנתק.

להכיל את כל האפשרויות
ה"נפילות" שלי, קורות בדרך כלל אחרי תקופה של "הי". כשהכל מצליח, כשאני עוצמתית, מאורגנת, אחראית ויוזמת – אני מתחילה להיבהל. אז מתחיל הקול של הילדה הקטנה, החלשה והבודדה לצעוק בפנים – "הי, מי זאת האשה הזאת שכולכם רואים? אצלי בפנים קורה משהו אחר לגמרי.."
ואז אני מנסה לעצור, ולחפש סביבי מקום שבו אוכל לבטא גם את החלק הזה - החלש, הלא יודע, המבולבל, המתוסכל. גיליתי שאני זקוקה לעדים גם לחלקים אלו בתוכי, לא מספיק לבכות לבד אל הכר – אני זקוקה למישהו שיהיה שם, ויכיל את זה וישקף לי את כל המורכבות הזו בחזרה, ואז הפער נהיה נסבל יותר.
ליצור לעצמי במות שונות גיליתי, שהרבה פעמים מה שעוזר לי הוא ליצור לעצמי במודע ובמתכוון תפקידים שונים בתוך מערכות יחסים שונות. אני גם מנחה סדנאות – עם כל הידע והאחריות וההובלה, וגם משתתפת בסדנאות בהן אני אנונימית ומובלת ומקבלת. אני גם אמא שמכילה ומנחמת ומחנכת, וגם ילדה קטנה שעוד צריכה את אמא שלה. אני לוקחת יוזמות ומארגנת ומפיקה פרוייקטים וגם לפעמים שוכבת בוקר שלם על הספה בלי לעשות כלום. כשהגיוון הזה קיים בתוך החיים שלי, כל החלקים באים על סיפוקם, אין אחד שמשתלט והתנועה בניהם חופשית יותר.

מי אני ומי אתה?
רוב האנשים שסביבי (וכפי שהבנתם, כנראה גם אני...), בוחרים לעצמם דמות, פרסונה, והולכים איתה לאורך רוב הזמן. התפקיד שהם בוחרים לעצמם מחייב גם אנשים בסביבתם להיכנס לתפקיד, כי אם אני החלש – אז אתה החזק, ואם אני אף פעם לא יודע – אז אתה חייב תמיד לתת תשובות. וכשאחד מאיתנו מנסה לעשות שינוי, מנסה לפרוץ את דרכו מתוך התפקיד שהוכתב לו ע"י עצמו וסביבתו, יש לעיתים קרובות התנגדות מסביב. כי שינוי אצל אחד, מחייב גם את השני לזוז מעמדתו. מחייב אותו להסתכל על עצמו ועל האחר בראייה חדשה, מחייב אותו לגמישות ולהתרחבות.

סוכני השינוי
לעיתים קרובות, כאשר ילד או מבוגר נמצאים בטיפול ובתהליך כזה, משתנה סביבו המשפחה והחברה הקרובה. רוני, ילדה בת 12 בה אני מטפלת, החלה לזהות בעצמה חלקים חדשים. התייחסות המשפחה אליה, ילדת זקונים שהגיעה לעולם לאחר מאמצים רבים, היתה מגוננת ומחלישה. כאשר רוני הרשתה לעצמה לחוות ולתת ביטוי לעוצמות שבה, נאלצו הוריה להתבונן בה אחרת ולהרשות לה להגדיר מחדש את עצמה בתוך המשפחה, דבר שגרר שינוי במערכות היחסים ובאין ספור בחירות יום יומיות ומעשיות לחלוטין. היא דרשה לעצמה יותר עצמאות ויותר אחריות ומשפחתה בחרה לאפשר לה זאת, וכל אחד מהם עבר בעצמו שינוי.

בוחרים לבחור
אז התהליך הזה, שהתחיל בזיהוי הדפוס שלי, והתחיל בתנועה של הגוף, נמשך לתנועה ברגש, נמשך לתנועה בחשיבה ולעולם לא נגמר. הוא ממשיך כאשר אנחנו עומדים בכל יום מחדש מול סיטואציות שונות וצריכים לבחור. האם נגיב שוב מאותו מקום מותנה ומוטבע? אותו מקום שכלל לא מאפשר לנו לראות שקיימות אפשרויות נוספות?. לעיתים, גם אחרי שהרחבנו את היכולת הזו, נשוב אל אותה הבחירה, אך הפעם זו תהיה בחירה אמיתית, מתוך זיהוי של הצורך האותנטי שלנו, והידיעה שיכולנו גם אחרת, אבל בחרנו לגדול, ובחרנו לקחת אחריות, ובחרנו לבחור.

לרשימת הסדנאות

חזרה לרשימת הסדנאות 
   חיפוש
תגיות לבקשת סליחה
סליחה במשפחה 
סליחה לחברים 
סליחה בעבודה 
סליחה בתקשורת 
סליחה בזוגיות 
סליחה בצבא 
סליחה בבית הספר 
סליחה לעולם 
סליחה לאלוהים 
סליחה, גם אני נפגעתי 
(סליחה (כללי  
תודה 
הוספת סליחה 
 
מדורים שימושיים
מכתב לאלוהים 
קבלה 
אסטרולוגיה 
נומרולוגיה 
קמיעות 
קברי צדיקים 
סליחה בשפות העולם 
סיפורי סליחה 
כתבות ומאמרים 
סדנאות
סדנאות - לחץ כאן למציאת סדנא 
סליחה ביהדות
סליחה ו - חגים 
משפטי סליחה 
סליחה בתורה 
ירושלים 
סליחה סליחות - סרט 
הכותל המערבי 
יום הכיפורים 
כללי
איך כותבים מכתב 
הרשם לניוזלטר 
יום הסליחה הישראלי 
בדיחות 
תמונות סליחה 
היועץ לשרותך 


קידום אתרים עמוד הבית | הוספת סליחה | תנאי שימוש |
צור קשר | אלוהים | על האתר | Google+‏
 כל הזכויות שמורות לאתר סליחה 2005 - 2012 ©