הרצאות וסדנאות סליחה
הוספת סליחה   |   סדנת סליחה   |   כתבות ומאמרים   |   אסטרולוגיה   |   חלומות  |   קבלה   |    תא וידויים   |  יום כיפור  |  פקס לכותל   |   סליחה טלפונית 
RSS
English  |  נגיעות לחיים רגועים יותר  |  סדנאות לחיים רגועים |  סיור סליחות |  צור קשר  |  הוסיפו למועדפים

סדנת סליחה

לשחרור כעסים

למידע נוסף>>סליחה יום יומית

על הסליחה לעצמנו בחיי היום יום ובכל יום
כל יום רביעי בשעה 16:00 ברדיו החברתי הראשון

למידע נוסף>>
הדרך אל האושר
מהי סליחה  
  איך סולחים?  
  הצורך בבקשת סליחה  
התנצלות  
כעס  
שלווה  
חנינה  
לקחת אחריות  
סליחה בתקשורת  
דרכי פיוס  
למאמרים נוספים  
סליחות אחרונות
אהבה אסורה
סליחה לחברים שנשארו מאחור
העבר היכה בי רק עכשיו..
באבי שלי סורי
אלירז שדה מתנצל בפני אברמוביץ´
מתנצל? יו´´ר הקואליציה על אמירתו המזלזלת
אביב גפן התנצל בפני גיספן, לאחר שכינה
סליחה ה´
הייתי אהבל
הייתי כזאת ילדותית
סליחה אבל אני לא סולחת
על זה שאת לא חברה טובה
סליחה בורא עולם
קנדה מתנצלת
פח זבל כתום
סליחה מהמנהל בחיפה
האושר הקטן הזה נותן לי כוח עצום!!
 

קבלה וסליחה
חוכמת הקבלה נותנת לנו את הכלים להפוך כל כאוס להגשמה עצמית. למצוא את הטוב ברע. מועקה בלב, רצון לשלווה ופיוס דורשות תיקון. אחד התיקונים בקבלה הוא להבין ולהודות שעשיתי משהו לא בסדר. שפגעתי במישהו. להבין למה , את המשמעות את שורש הבעייה ואז לתקן ולבקש סליחה.

לחצו כאן להמשך...


סליחה ותודה
"סליחה ותודה-מלים שהכול יודעים פישרן
ועם זאת- לא יסולא בפז ערכן
ערכן
הן מביאות תחושת הקלה, אהבת אדם וסיפוק
הן לאומר והן לנאמר ללא צורך בנימוק
וככל שנרבה השימוש במלים סליחה ותודה
כן יגרעו כעס ואלימות ותרבה האהדה. "

 

שינוי דפוסי מחשבה והתנהגות על פי שיטת אלבאום

רעות נפתלי - מטפלת גוף-רגש עפ"י שיטת אלבאום במבוגרים, נוער וילדים

"חיים אמיתיים מתרחשים כאשר שינויים זעירים קורים" (לב טולסטוי)

מה הדפוס שלי?
כל אחד מאיתנו כאדם בוגר, חי את חייו על פי מערך אמונות ודפוסים אשר רובם נקבעו בשנות חיינו הראשונות, התעצבו והתחזקו לאורך השנים ולעיתים קרובות אינם נמצאים במודעותינו.
דפוסי חשיבה יכולים להופיע בצורת משפט או אמירה הנשמעים בתוכי ומניעים אותי לבחירות ומעשים מסוימים: "לא מגיע לי", אני לא טוב מספיק", "אני לא יכולה יותר", "אני לא יודעת איך להתקדם"...
לא משנה איזה מקרה או איזה אדם בחיינו טבע את האמונה הזו בנו, היא נמצאת בכל שריר ותא בגופנו וקובעת לא רק את התנהגותנו אלא גם את דפוס היציבה הפיזי, ההליכה, הדיבור והתנועה.
תורות גוף-נפש רבות מדברות על אזורים מסוימים ומנחי גוף שונים כעל סימפטום או מראה למצב רגשי ונפשי ומכאן נובעות גישות הטיפול המאמינות שעל ידי עבודה גופנית ניתן לחולל שינויים עמוקים.
לצורך דוגמא נסו לחשוב על אחת התנועות הבסיסיות שלנו – הליכה. התהלכו לרגע בחדר ושימו לב לגופכם – מהו מנח הראש, הכתפיים, האגן? לאן פונות הברכיים וכפות הרגליים, על איזה חלק בכף הרגל אני דורך, באיזה קצב אני הולך? סביר שרובכם משתמשים באותו דפוס הליכה ברוב הזמן. כעת נסו לחשוב או לחוש מה יידרש מכם על מנת לשנות דפוס זה. כמה מאמץ ומודעות עלינו להשקיע ביצירת משהו חדש, בגיוון ובפתיחת גבולות ישנים...

שיטת אלבאום – מהגוף והלאה...
"שיטת אלבאום" הינה שיטה לטיפול בקשיי למידה ותפקוד בכל תחומי החיים. השיטה מדברת על ארבע אינטליגנציות עיקריות של כל אדם – חשיבתית, גופנית, רגשית ואנרגטית. הטיפול בשיטה מתמקד במציאת המקור לקושי ועבודה בטכניקות גופניות שונות הכוללות מגע, תנועה, נשימה, קול, דמיון מודרך ועוד.
הטיפול בשיטה מאפשר למטופל ליצור חיבור מודע ועמוק עם גופו ותנועתו וע"י כך להיפגש ולהתמודד עם התכנים הרגשיים האצורים בו. הטיפול הגופני המלווה בעיבוד רגשי ומילולי משליך לכל הרמות ומאפשר שינויים מרחיקי לכת. לדוגמא: שינוי הגמישות הגופנית כפתח לגמישות מחשבתית, חיזוק כוח הרצון הפיזי ויצירת עוצמות וכוחות להתמודדות בחיי היום יום, פיתוח נשימה מודעת ועמוקה כבחירה מודעת ורצונית בחיים ובחיוניות. נושאים אלו ואחרים מטופלים בהרחבה ולעומק תוך התבונות אישית על כל מטופל וצרכיו.
כמבוגרים אנו מתמודדים פחות עם קשיי למידה, אך רבים מאתנו מתקשים בתפקוד באחד מתחומי החיים וחשים תסכול, פער בין הרצונות והחלומות לבין המציאות וחוסר מימוש עצמי.
העבודה המשולבת בארבעת האינטליגנציות מביאה לאיזון, פיתוח וצמיחה, ומאפשרת למטופל להתקרב אל הפוטנציאל והייעוד האישי שלו, להגשים את מטרותיו ולחיות במודעות גדולה.

דוגמא מוחשית – שינוי דפוסים כליווי לתהליך הרזיה
ידוע היום, כי הפרעות אכילה רבות ובכללן אכילה מופרזת המביאה לעלייה במשקל מקורן במקומות רגשיים. במקביל למעבר לתזונה מאוזנת ומבוקרת, חשוב כי נטפל במישורים האחרים של השלם שהוא אנחנו. טיפול גוף-רגש יכול לתמוך בתהליך ומתחיל בחיפוש התשובה לשאלה: למה אני אוכל? מה הרווח שלי מהמשקל? לשאלה זו יכולות להיות תשובות רבות ומגונות אך סביר כי דפוס החשיבה המוביל אותן שולט בתחומים נוספים בחיינו ומסביר בחירות שעשינו לאורך חיינו. לדוגמא: למה עוד בחיים אני מתקשה לאמור לא?, איפה עוד אני חסרת שליטה או גבולות?, ממה אני מסתתרת?, ממה אני יכולה להימנע כאשר אני לא במיטבי? .
במקביל להתמודדות עם התכנים הרגשיים (הדורשים לעיתים ייעוץ מקצועי), יוכל המטופל לחפש חיבור מחודש אל גופו, למצוא את האהבה והקבלה אל עצמו, לחוות שוב את שמחת התנועה ולקבל כלים לחיזוק העוצמות, כוח הרצון והשליטה.

בהצלחה בדרך השינוי והצמיחה!

סדנאות

חזרה לרשימת הסדנאות 
   חיפוש
תגיות לבקשת סליחה
סליחה במשפחה 
סליחה לחברים 
סליחה בעבודה 
סליחה בתקשורת 
סליחה בזוגיות 
סליחה בצבא 
סליחה בבית הספר 
סליחה לעולם 
סליחה לאלוהים 
סליחה, גם אני נפגעתי 
(סליחה (כללי  
תודה 
הוספת סליחה 
 
מדורים שימושיים
מכתב לאלוהים 
קבלה 
אסטרולוגיה 
נומרולוגיה 
קמיעות 
קברי צדיקים 
סליחה בשפות העולם 
סיפורי סליחה 
כתבות ומאמרים 
סדנאות
סדנאות - לחץ כאן למציאת סדנא 
סליחה ביהדות
סליחה ו - חגים 
משפטי סליחה 
סליחה בתורה 
ירושלים 
סליחה סליחות - סרט 
הכותל המערבי 
יום הכיפורים 
כללי
איך כותבים מכתב 
הרשם לניוזלטר 
יום הסליחה הישראלי 
בדיחות 
תמונות סליחה 
היועץ לשרותך 


קידום אתרים עמוד הבית | הוספת סליחה | תנאי שימוש |
צור קשר | אלוהים | על האתר | Google+‏
 כל הזכויות שמורות לאתר סליחה 2005 - 2012 ©