הרצאות וסדנאות סליחה
הוספת סליחה   |   סדנת סליחה   |   כתבות ומאמרים   |   אסטרולוגיה   |   חלומות  |   קבלה   |    תא וידויים   |  יום כיפור  |  פקס לכותל   |   סליחה טלפונית 
RSS
English  |  נגיעות לחיים רגועים יותר  |  סדנאות לחיים רגועים |  סיור סליחות |  צור קשר  |  הוסיפו למועדפים

סדנת סליחה

לשחרור כעסים

למידע נוסף>>סליחה יום יומית

על הסליחה לעצמנו בחיי היום יום ובכל יום
כל יום רביעי בשעה 16:00 ברדיו החברתי הראשון

למידע נוסף>>
הדרך אל האושר
מהי סליחה  
  איך סולחים?  
  הצורך בבקשת סליחה  
התנצלות  
כעס  
שלווה  
חנינה  
לקחת אחריות  
סליחה בתקשורת  
דרכי פיוס  
למאמרים נוספים  
סליחות אחרונות
אהבה אסורה
סליחה לחברים שנשארו מאחור
העבר היכה בי רק עכשיו..
באבי שלי סורי
אלירז שדה מתנצל בפני אברמוביץ´
מתנצל? יו´´ר הקואליציה על אמירתו המזלזלת
אביב גפן התנצל בפני גיספן, לאחר שכינה
סליחה ה´
הייתי אהבל
הייתי כזאת ילדותית
סליחה אבל אני לא סולחת
על זה שאת לא חברה טובה
סליחה בורא עולם
קנדה מתנצלת
פח זבל כתום
סליחה מהמנהל בחיפה
האושר הקטן הזה נותן לי כוח עצום!!
 

קבלה וסליחה
חוכמת הקבלה נותנת לנו את הכלים להפוך כל כאוס להגשמה עצמית. למצוא את הטוב ברע. מועקה בלב, רצון לשלווה ופיוס דורשות תיקון. אחד התיקונים בקבלה הוא להבין ולהודות שעשיתי משהו לא בסדר. שפגעתי במישהו. להבין למה , את המשמעות את שורש הבעייה ואז לתקן ולבקש סליחה.

לחצו כאן להמשך...


סליחה ותודה
"סליחה ותודה-מלים שהכול יודעים פישרן
ועם זאת- לא יסולא בפז ערכן
ערכן
הן מביאות תחושת הקלה, אהבת אדם וסיפוק
הן לאומר והן לנאמר ללא צורך בנימוק
וככל שנרבה השימוש במלים סליחה ותודה
כן יגרעו כעס ואלימות ותרבה האהדה. "

 

לכל דבר יש הסבר

כיצד אנו יכולים להכיר את החוקים שנסתרים מעינינו, ומדוע זה חשוב לחיינו? מדוע אנו חיים בעולם של תוצאות, ואיננו מזהים את הסיבות לכל מה שקורה לנו?
מאת גלעד שדמון, כתב "קבלה לעם"

כדי להכיר את התופעות המתרחשות בעולם שבו אנו חיים, עלינו להבין קודם כול מהו מקורן, ומאין הן מגיעות אלינו. אם נתבונן במתרחש בפשטות, נאלץ להודות, שלרוב איננו יודעים מדוע קורה כל מה שמתרחש סביבנו. החל מהתופעות הפשוטות ביותר, כמו שינויי מזג האוויר או פגישות מקריות עם חברים מהעבר, ועד לעלייתן ונפילתן של ממשלות שונות או לחילופין אסונות טבע שפוקדים בשנים האחרונות את עולמנו.
אך לאחר שמשהו כבר התרחש, קל למצוא לו אינספור הסברים. הכול כמובן בהתאם למידת היצירתיות של הדמיון האנושי: "אני חולה, כי אתמול לא לבשתי בגדים חמים אחרי המקלחת"; "איזה מזל שהתעכבתי בבית שעה נוספת ככה פגשתי במושיק חברי מבית הספר, בדרכי לעבודה, אחרת זה לעולם לא היה קורה" ועוד. אבל בינינו, הכול תירוצים.
חוקים רוחניים
חכמת הקבלה חוקרת את המקור שממנו נובעות כל התופעות בעולמנו. היא מסבירה את המתרחש בו על פי חוקי טבע מוחלטים הנסתרים מהאדם הרגיל, ולא כאוסף של תופעות מקריות.
נתבונן למשל באופן שבו פועל עלינו כוח המשיכה: אם נעמוד על כיסא ונקפוץ לרצפה לא יקרה לנו דבר, אולם אם נקפוץ מן הקומה השלישית של הבניין, זה עלול להסתיים באסון. במקרה זה, הטעות והתוצאה של חוסר ההתחשבות בחוק הן מיידיות. התוצאה מתקשרת בעינינו ישירות לסיבה — כואב לי כי קפצתי ממקום גבוה.
חוק המשיכה הוא חוק טבע ולא ניתן לעקוף אותו. לכל היותר ניתן ללמוד אותו ולהתנהג על פיו. אולם חוק המשיכה אינו החוק היחיד שקיים בעולמנו. הקבלה מסבירה שבמציאות שלנו קיימים חוקים נוספים, רק שאנו עדיין לא מכירים אותם. לכן במקרים רבים, אנו מרגישים רק את התוצאות מבלי להבין את הסיבות. כדי לדעת מהן הסיבות למתרחש בחיינו ולשנות את חיינו לטובה, עלינו להכיר את החוקים הנסתרים שפועלים עלינו.
חוק שורש וענף
חוק שורש וענף קובע כי כל מה שמתרחש בעולמנו הוא העתקה של מה שמתרחש בעולם עליון יותר. חכמי הקבלה מסבירים שקיים עולם עליון, רוחני, הנעלם מחושינו, אך מוחשי מאוד עבורם. מתוך הכרה של אותו עולם הם מסבירים לנו, שמה שאנו רואים הוא לא יותר מאשר עולם של תוצאות הנובעות מהעולם העליון. לכן הם מכנים את העולם הרוחני בשם "עולם הסיבות" או "עולם השורשים", ואילו את העולם שלנו הם מכנים "עולם התוצאות" או "עולם הענפים".
כל מה שאנו חושבים, חשים, מרגישים, מדמיינים, רואים, שומעים וכו' כבר נקבע והוחלט בעולם גבוה יותר, מבלי שנדע דבר על כך. הרב יהודה אשלג, "בעל הסולם", במאמרו המעמיק "מהות חכמת הקבלה" מתאר זאת כך: "אין לך פרט של מציאות או של מקרי המציאות המצוי בעולם התחתון שלא תמצא דוגמתו בעולם עליון הימנו, בצורה שווה כמו ב' טיפות של מים. ונקראים 'שורש וענף'. כלומר, שאותו הפרט, הנמצא בעולם התחתון, נבחן לבחינה של ענף בערך הדוגמא שלו, המצוי ועומד בעולם העליון, שהוא שורשו של הפרט התחתון, מפני שמשם נחתם ונתהווה הפרט ההוא בעולם התחתון" .
אז מה עושים עם זה?
המקובלים מסבירים שיש בידנו יכולת להתערב במערכת ולשנות את גורלנו. אך כדי לעשות זאת עלינו להכיר את האופן שבו המערכת הזאת פועלת. בספריהם, פורסים בפנינו המקובלים את מערכת החוקים העליונה ואת הדרך להגיע להכרתה בעצמנו.
במצבנו הנוכחי איננו יכולים לשנות דבר, אולם אם נשתמש בעצות שהם נותנים לנו בספריהם, נוכל להכיר בהדרגה את העולם העליון ולשלוט על גורלנו. השאלה היחידה היא, האם יש בנו רצון לצאת למסע המופלא? לדרך המובילה אל הכרת העולם העליון? השיטה, על כל פנים, כבר קיימת.חזרה
לרשימת הסדנאות

חזרה לרשימת הסדנאות 
   חיפוש
תגיות לבקשת סליחה
סליחה במשפחה 
סליחה לחברים 
סליחה בעבודה 
סליחה בתקשורת 
סליחה בזוגיות 
סליחה בצבא 
סליחה בבית הספר 
סליחה לעולם 
סליחה לאלוהים 
סליחה, גם אני נפגעתי 
(סליחה (כללי  
תודה 
הוספת סליחה 
 
מדורים שימושיים
מכתב לאלוהים 
קבלה 
אסטרולוגיה 
נומרולוגיה 
קמיעות 
קברי צדיקים 
סליחה בשפות העולם 
סיפורי סליחה 
כתבות ומאמרים 
סדנאות
סדנאות - לחץ כאן למציאת סדנא 
סליחה ביהדות
סליחה ו - חגים 
משפטי סליחה 
סליחה בתורה 
ירושלים 
סליחה סליחות - סרט 
הכותל המערבי 
יום הכיפורים 
כללי
איך כותבים מכתב 
הרשם לניוזלטר 
יום הסליחה הישראלי 
בדיחות 
תמונות סליחה 
היועץ לשרותך 


קידום אתרים עמוד הבית | הוספת סליחה | תנאי שימוש |
צור קשר | אלוהים | על האתר | Google+‏
 כל הזכויות שמורות לאתר סליחה 2005 - 2012 ©