הרצאות וסדנאות סליחה
הוספת סליחה   |   סדנת סליחה   |   כתבות ומאמרים   |   אסטרולוגיה   |   חלומות  |   קבלה   |    תא וידויים   |  יום כיפור  |  פקס לכותל   |   סליחה טלפונית 
RSS
English  |  נגיעות לחיים רגועים יותר  |  סדנאות לחיים רגועים |  סיור סליחות |  צור קשר  |  הוסיפו למועדפים

סדנת סליחה

לשחרור כעסים

למידע נוסף>>סליחה יום יומית

על הסליחה לעצמנו בחיי היום יום ובכל יום
כל יום רביעי בשעה 16:00 ברדיו החברתי הראשון

למידע נוסף>>
הדרך אל האושר
מהי סליחה  
  איך סולחים?  
  הצורך בבקשת סליחה  
התנצלות  
כעס  
שלווה  
חנינה  
לקחת אחריות  
סליחה בתקשורת  
דרכי פיוס  
למאמרים נוספים  
סליחות אחרונות
אהבה אסורה
סליחה לחברים שנשארו מאחור
העבר היכה בי רק עכשיו..
באבי שלי סורי
אלירז שדה מתנצל בפני אברמוביץ´
מתנצל? יו´´ר הקואליציה על אמירתו המזלזלת
אביב גפן התנצל בפני גיספן, לאחר שכינה
סליחה ה´
הייתי אהבל
הייתי כזאת ילדותית
סליחה אבל אני לא סולחת
על זה שאת לא חברה טובה
סליחה בורא עולם
קנדה מתנצלת
פח זבל כתום
סליחה מהמנהל בחיפה
האושר הקטן הזה נותן לי כוח עצום!!
 

קבלה וסליחה
חוכמת הקבלה נותנת לנו את הכלים להפוך כל כאוס להגשמה עצמית. למצוא את הטוב ברע. מועקה בלב, רצון לשלווה ופיוס דורשות תיקון. אחד התיקונים בקבלה הוא להבין ולהודות שעשיתי משהו לא בסדר. שפגעתי במישהו. להבין למה , את המשמעות את שורש הבעייה ואז לתקן ולבקש סליחה.

לחצו כאן להמשך...


סליחה ותודה
"סליחה ותודה-מלים שהכול יודעים פישרן
ועם זאת- לא יסולא בפז ערכן
ערכן
הן מביאות תחושת הקלה, אהבת אדם וסיפוק
הן לאומר והן לנאמר ללא צורך בנימוק
וככל שנרבה השימוש במלים סליחה ותודה
כן יגרעו כעס ואלימות ותרבה האהדה. "

 

שיפסח עליי

איך ליהנות כל הזמן מכל מה שאנחנו רוצים מבלי להיות משועבדים לשום דבר?
על שתי דרכים לניהול האגו שלנו

נעמה קרני כתבת קבלה לעם
יומיים לפני פסח ואני סוגרת קצוות אחרונים לפני החופש. השנה החלטנו ללכת על שיט ביאכטה מולטי-גרנדיוזית. לא מעניין אותי הבחילות שאני בטוח אחטוף על ימין ועל שמאל ושיהיו שם מליון ישראלים סטייל "משה, תביא את המטקות!". אני מוכנה להסתכן בכל דבר בכדי לעשות קצת "ריפרש" לזוגיות שלנו ושחלילה לא ניכנס לסטטיסטיקת המתגרשים של השנה.
תקראו לי פסימית, אבל זה מה שקורה לכל זוג שני בארץ. ואם זה כבר לא מפתיע אתכם במיוחד, אז אולי תתפלאו לדעת שרוב הגירושין קורים מיד אחרי פסח. אולי בגלל הלחץ שבסעודה עם כל המשפחה או כאבי הבטן מכמויות האוכל. מה שלא יהיה, זה בטוח קשור לכל העניין הזה של החופש. במיוחד אחרי שאנחנו טוחנים את ההגדה נון סטופ במשך כל החג ושומעים על כמה טוב להיות בני חורין. ככה שעד שהמוח שלנו לא צועק לנו "FREEDOM !!!" אנחנו לא נרגעים.
החלטתי לא לקחת סיכונים מיותרים ולנסות לעזור לשנינו בזה. השאלה היא האם זה בכלל יעזור?

ציפור בשבי

האמת? עד שהתחתנתי הייתי בטוחה שלהיות רווקה זה הכי חופשי שיכול להיות. ללכת לישון מתי שבא לי, לצאת לבלות מתי שבא לי, ללבוש מה שבא לי, ולא לתת דין וחשבון על כל דיסק שאני שמה במערכת. הייתי הרווקה הנצחית, זאת שכל הדודות היו שואלות אותה איך זה ששוב הגעתי לארוחה המשפחתית בלי מישהו. משום מה הייתה לי תמיד הרגשה שכל עוד שאני לא מחויבת לשום דבר - אני חופשייה כמו ציפור. עד שיום אחד קלטתי שהציפור הזאת בכלל נמצאת בתוך כלוב ענק, ושכל הרגשת החופש הזאת היא פיקציה אחת גדולה. סתם עבודה בעיניים. כל הזמן הזה שבזבזתי הייתי בכלל משועבדת טוטאלית לכל דבר שנמצא סביבי. בין אם זה לסקיני ג'ינס, לפיגורה ולספינינג במכון או בין אם זה לתואר הראשון, לקריירה או סתם לדרינק השבועי עם החברות. בהתחלה חשבתי שזו רק אני, אבל כשראיתי איך האחיינים שלי משועבדים ל"דורה החוקרת" על כל מוצריה, ואת ההורים שלי יחד עם כל עם-ישראל משועבדים לדן, מרינה ונועם מ"הישרדות", הבנתי שיש כאן משהו רציני שסוגר עלינו. אין מצב שאנחנו מסתובבים ככה בהרגשה שאנחנו אדונים לעצמנו כשבעצם משהו אחר מנהל כאן את העניינים. מצד אחד הטלוויזיה שלי מפוצצת בערוצים, הארון מלא בבגדים ונעליים, ויש לי מליון וחצי אפשרויות להרגיש נפלא כל יום - כל היום, ומצד שני, כל כמה זמן בא לי לברוח מהכל ולנוח, תוך כדי שאני מאשימה את כל העולם ואחותו במצב שלי, ובעיקר את מי שנמצא לידי באותו הרגע. מה שיצר בעיה רצינית כשהתחתנתי.
אז איך אפשר לחיות ככה בכלל? מה זה משנה כבר אם אני נשואה, רווקה, סינית או הודית, אם בכל מקרה תמיד אני אמצא את עצמי משועבדת למשהו?

קושיית הקושיות

תודו שאין זמן טוב יותר לשאול קושיות על עבדים מאשר חג הפסח. רק שהפעם אין צורך לחפש שעות בגוגל בשביל למצוא את התשובה. כל מה שצריך לעשות הוא פשוט לפתוח את ההגדה.
ליהודים החביבים שחיו להם בארץ מצריים היו בהתחלה חיים טובים. היתה להם עבודה, משפחה, והם חיו את החיים כמו שאנחנו חיים את החיים שלנו היום. אחרי שהם קיבלו קצת לחץ מה"מעביד", התחילו להתעורר בהם פנטזיות פרועות על חופש.
ואני שואלת, מי מאיתנו לא הרגיש את זה בשנה האחרונה? בחודש האחרון? ביממה האחרונה? אולי נצא לסוף שבוע בטורקיה, אולי נפתח איזה עסק קטן, אולי נתגרש ונחזור להיות רווקים (אפרופו סטטיסטיקות המתגרשים). ככה יוצא שבדומה לימי העבדות במצריים, גם היום אנו מחפשים מפלט.
אבל הסיבה להרגשת השעבוד היא לא הבוס בעבודה, וגם לא הבעל או מנהל הבנק (שאנחנו לא פעם דואגים להשמיץ). ה"פרעה" הזה שמעייף אותנו והופך אותנו לעבדים שלו, הוא לא פחות ולא יותר מאשר האגו שלנו. הוא חי, נושם ובועט בכל אחד ואחד מאיתנו ודבוק עלינו כמו עלוקה רעבתנית מהרגע שנולדנו בכל צעד ובכל החלטה שקיבלנו אי פעם. הוא מפעיל אותנו כמו בובה על חוטים מבלי שבכלל יעניין אותו אם אנשים אחרים סביבנו נפגעים. וכמו ילד קטן - רוצה כל מה שהוא רואה, ואנחנו מתזזים את עצמנו לדעת, רק כדי להשתיק ולהרגיע אותו.
והכי גרוע? כל פעם שהוא מקבל את המנה שלו, אנחנו אלה שעושים גרעפס ומבסוטים לגמרי, עד הפעם הבאה (שמגיעה מהר מאוד) שהוא רוצה משהו, ושוב מפעיל עלינו לחץ.

תוכנית אימון לאגו

אז איך ליהנות כל הזמן מכל מה שאנחנו רוצים מבלי להיות משועבדים לשום דבר? צריך ללמוד איך לנהל את האגו שלנו. ולפי הקבלה יש שתי דרכים לעשות את זה: אפשרות אחת היא להישאר יחד עימו בתוך הבועה שלו וכך הוא ימשיך לרצות את הכל רק לעצמו – ואנחנו נמשיך להיות משועבדים אליו. אפשרות שנייה היא לצאת מהבועה ולהתחיל לחשוב גם על מה שאחרים רוצים – ככה אנחנו מפסיקים להיות עסוקים בו ומתחילים להמריא מעליו, בצורה חופשית לגמרי. זה לא קשה. אהבת האם לילדיה הם דוגמא טבעית שממחישה עד כמה הנתינה לאחרים יכולה להיות מענגת.
ועוד דבר, כשאנו משתחררים מהאגו ויוצאים לחופשי ממצרים, אנו מפסיקים להאשים אנשים אחרים (ואת הבעל) בכל הצרות שלנו ומבינים שהכל נמצא בתוכנו ותלוי רק בנו.
סיימתי לארוז, הכנסתי את שני הדרכונים לתיק הקטן וירדתי למטה למונית. למרות שהבנתי שהחופש הוא בעצם הרגשה בתוכי ללא שום קשר עם מי או איפה אני נמצאת, החלטתי בכל זאת לצאת לשיט ביאכטה. אחרי כל הדיבורים על יציאה ממצרים, אז לפחות שיהיה בסטייל...


סדנאות
קבלה

 
   חיפוש
תגיות לבקשת סליחה
סליחה במשפחה 
סליחה לחברים 
סליחה בעבודה 
סליחה בתקשורת 
סליחה בזוגיות 
סליחה בצבא 
סליחה בבית הספר 
סליחה לעולם 
סליחה לאלוהים 
סליחה, גם אני נפגעתי 
(סליחה (כללי  
תודה 
הוספת סליחה 
 
מדורים שימושיים
מכתב לאלוהים 
קבלה 
אסטרולוגיה 
נומרולוגיה 
קמיעות 
קברי צדיקים 
סליחה בשפות העולם 
סיפורי סליחה 
כתבות ומאמרים 
סדנאות
סדנאות - לחץ כאן למציאת סדנא 
סליחה ביהדות
סליחה ו - חגים 
משפטי סליחה 
סליחה בתורה 
ירושלים 
סליחה סליחות - סרט 
הכותל המערבי 
יום הכיפורים 
כללי
איך כותבים מכתב 
הרשם לניוזלטר 
יום הסליחה הישראלי 
בדיחות 
תמונות סליחה 
היועץ לשרותך 


קידום אתרים עמוד הבית | הוספת סליחה | תנאי שימוש |
צור קשר | אלוהים | על האתר | Google+‏
 כל הזכויות שמורות לאתר סליחה 2005 - 2012 ©