אמא עצובה מבקשת סליחה מילדיה

סליחה ילדי היקרים. סליחה שלמרות שמאד רציתי להיות אמא טובה ולתת לכם מה שלא היה לי בחיים,אהבה,חום,בטחון,בית יציב,למרות זאת ניכשלתי. ניכשלתי באמהות שלי. הייתי עסוקה בהישרדות יומיומית אל מול בעל אלים, שכל יום כמעט , בכל ה 20 שנים שהייתי איתו, נהג בי באלימות פיזית, מילולית, נפשית. אני הייתי עסוקה בלחיות בפחד, לשרוד אל מול התופת היומיומית שהיתה לי איתו. לא יכולתי להיות שם בלשבילכם כמו שילד רוצה וצריך מאימו.

השתדלתי, מאד השתדלתי, אבל הפחד והאימה, התשישות, העייפות, תחושת הכשלון, ריגשי האשם, ניצחו אותי. ואני לא ממש הייתי בשבילכם. נכון, עשיתי תמיד את כל עבודות הבית, בישולים, ניקיונות, כביסות, שיעורי הבית שלכם, כל הנושאים הטכניים טופלו על יד למרות שהייתי תמיד באפיסת כוחות. אבל ריגשית, לא הייתי שם בשבילכם.

אמא שעסוקה בלשרוד בתוך מלחמת עולם שלא נגמרת אף פעם. היום, כמה שנים אחרי שהתגרשתי ואתם עדיין כועסים עלי כי פירקתי לכם את הבית,אתם כועסים ומאשימים אותי משום שבתוך כל הסבל שלי – אבא שלכם גם הסית אותכם נגדי. האשים אותי שהרסתי את הבית , האשים אותי שהחופש שלי, הרצון לבלות, הרצון לעשות קרייארה, הרצון לטייל, הרצון להתהולל , הם אלה שגרמו לי לרצות להתגרש ,אבל שום דבר מזה לא נכון. אני לא הולכת לעבודה בשביל לעשות קרייארה, אני הולכת לעבודה על מנת להתפרנס בכבוד.

אני לא מטיילת, לא מתהוללת, לא מבלה, אפילו בן זוג עדיין אין לי.אני אשה כל כך פשוטה וצנועה, שאני לא מחפשת כלום , כל מה שאני רוצה זה להחזיר אותכם אלי. דעו לכם שלמרות הניתוק בינינו(ולא מבחירה שלי אלא שלכם) אני לא מצטערת על הגירושים שלי , אבל אני מצטערת על הילדות שלכם שהלכה לאיבוד, על האימהות שלי שלא מומשה כמו שרציתי, כמו שאתם רציתם, על האהבה האינסופית שיש לי לתת לכם ואתם לא לידי על מנת לקבלה.

אני מצטערת על הסבל שגרמתי לכם (בתוך כל הנישואים הכושלים שהיו לי עם אבא שלכם), אני מצטערת על כל דימעה שזלגה מעיניכם , אני מצטערת על שאין לי הזדמנות לתקן , אני מבקשת סליחה גדולה מיכם – ילדי היקרים ואהובים.שלחתי לבכם אינספור מיסרונים, בהם הבעתי את אהבתי, ניסיתי להסביר, ביקשתי את סליחתכם, אבל כלום לא עזר. מי יתן ויבוא יום ותיסלחו לי,(אבל גם תבינו אותי), ואוכל לקבל הזדמנות להיות לכם שוב לאמא, אבל הפעם כמו שצריך.החיים שלי אינם חיים בלעדיכם. אוהבת לנצח,רוצה אותכם, צריכה אותכם, מחכה לכם – אמא שלכם. הלוואי והסוף יהיה טוב כמו שכתוב בתהילים : ´´אם הבנים שמחה הללויה´´.

2 thoughts on “אמא עצובה מבקשת סליחה מילדיה

  1. כמה כואב לטעות כשאת אמא, כמה סבל קשה זה לחיות עם יסןרי מצפון, בדידות וחרטה עזה על טעות שעשינו (כמובן בשוגג) כמה עצוב לבכות חרישית ולדבר אך ורק לבורא עולם יתברך, כי אף חברה לא באמת תקדיש לך מזמנה… כמה כואב שרק מישהי שכל שיחה איתה תמורת סכום כספי בלבד במסגרת עבודתה – תואיל בטובה לשבת ולהקשיב עד שנגמרת השעה… אין כמו אמונה ובטחון בבורא עולם יתברך שמסובב את כל הסיבות ויודע ה כ ל!!! ישועת הדם כהרף עין!!! שבת שלום ומבורכת וחג פסח כשר ושמח!!

  2. אני מקווה
    שהם יבינו עם הזמן את טעותם ויחזרו איתך לקשר. שיבינו שאת הקורבן פה, למרות שכנראה לא סיפקת להם מבחינה רגשית את מה שהם הזדקקו לו, זה היה כי היית במלחמת השרדות יומיומית. הכל בסוף מסתדר לטובה והגלגל מסתובב. אני מאמינה שיהיה בסדר, רק תהיי חזקה ואופטימית. באהבה וחיזוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *