בורא עולם. מחל לכל עם ישראל על חטאינו

מחל לכל עם ישראל על חטאינו, על הפעמים בהם זלזלנו, וגנבנו, ושיקרנו, ובגדנו, ואיבדנו אמונה, והכאבנו לנפש אדם שאתה בראת, מחל לנו על הכאב שגרמנו, על כל יום שבו אנו לא עושים דבר על מנת לשנות את המצב, סלח לנו על כל יום אנו מתעלמים מהדברים שאנו צריכים לעשות.

סלח לנו אבא, על שאחנו חושבים שאנחנו אבודים ולא נמצא את הדרך לעולם ושאנו שוכחים שיש לנו אותך תמיד.

סלח לנו אבא, שאנו חוטאים אחד נגד השני, ושוכחים צלם אנוש, שאנחנו מרכלים ומשקרים ושונאים בכזאת קלות, ובאותה קלות אנו שופטים ומבקרים ועושים חשבון נפש לאחינו ואחיותינו.

סלח לנו אבא, ועד כמה שאנו לא ראויים לך, לא ראויים לטוב הזה שאתה נותן לנו, סלח לנו כי אנחנו רק אפר, ובלעדייך היינו נשארים אפר.

אבל אתה נגעת בנו ונתת לנו חיים, וסלח לנו שאנו לא חיים אותם כמו שאני אמורים. סלח לנו, שאפילו כשאנחנו כבר מתחילים אנחנו נכשלים בכזאת קלות, נכנעים ליצר הרע שלנו.

סלח לנו אבא, שאנחנו נותנים לעצמנו להתקלקל, להישבר ולהיפגם.

סלח לנו שאנחנו לא שמחים תמיד, שאנחנו לא רואים את הטוב שבכל אחד מאיתנו.

סלח לנו שכאשר אנו מסתכלים אחד על השני אנחנו רואים גוף, ובגדים, ומראה חיצוני, ולא אדם, אדם עם רצונות ומחשבות ונשמה, שקל לשבור אותה מאוד. סלח לנו ששכחנו מאיפה באנו ושהלכנו לאיבוד.

סלח לנו אבא, מחל לילדים שלך ולכל אדם אשר חטא וממשיך לחטאות, סלח לנו, גם אם לא כולנו מאמינים שצריכים לבקש ממך מחילה, גם אם ברוב הזמן אנחנו מאמינים שזאת לא אשמתנו אלא אשמת אחינו ואחיותינו, סלח לנו שאנחנו עיוורים, ותסלח לי, מחל לי אבא על שאני קטנה כל כך ולא מצליחה לתפס לשום מקום, ושאני נותנת לעצמי ליפול.

סלח לעמך אבא, כי חטאינו, כי אבדנו, כי איבדנו את עצמנו.

כתבו מכתב לאלוהים

אתר סליחה מזמין אתכם לשלוח פקס לכותל המערבי
צוות אתר סליחה מדפיס את המכתב ומניח אותו בין אבני הכותל.

מכתבים לאלוהים שהגולשים כתבו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *