ה´ היקר

ה´, החיים האלה לא באים ממש עם ספר הוראות וכל הדברים שאני יודעת על הדת לא ממש עוזרים לי עד עכשיו ולא בדיוק מבטיחים חיים טובים בעולם הזה.

אנשים דתיים מתים מסרטן ומיסורים לא פחות מאף אחד אחר. אנשים טובים גם דתיים, גם חילונים וגם לא יהודים סובלים כל הזמן.

איזה עולם זה? איך אתה רוצה שאנחנו נלמד לעשות טוב בעולם הזה אם אנשים שהם טובים באמת ולא בכאילו סובלים כל כך ואנשים רשעים חוגגים על חשבון כולנו? איך אתה חושב שנבין שמשתלם להיות טוב? ממה שקורה בעולם הזה דווקא ההפך מתקבל על הדעת.

אתה חייב להראות לנו שטוב לב משתלם, שלקיים מצוות משתלם, שלאהוב אחרים ולעזור להם זה דבר טוב וזה לא אומר שינצלו אותנו.

אני לא מבינה איך אתה יכול לתת לכל הרוע הזה ולכל האכזריות הזו בעולם להמשיך ולהתקיים. הרשעים לא רק שמתקיימים אלה הרבה מהם משגשגים. איך אדם תמים אמור לחשוב שטוב משתלם. זה לא מספיק להגיד שיש שכר בעולם הבא. העולם הבא יותר מדי וירטואלי עבורינו.

אף אחד לא באמת יודע מה יש שם. אתה חייב לעזור לנו להרגיש שמשתלם להיות טוב. אני עוד לא הצלחתי לקבל תשובה מספקת לשאלה למה יש רוע בעולם. אני מצידי הייתי מוותרת על בחירה חופשית אם זה אומר שלא יהיה רוע בעולם. למה אנחנו צריכים את הרוע הזה? למה אתה לא יכול שיהיה טוב וזהו.

כמה עוד אנחנו צריכים לשלם על הרוע הזה? די! מספיק כבר ה´, תן לנו מנוחה בעולם הזה. תעשה שיהיה טוב. אנחנו לא מצליחים לבד. תעזור לנו לעשות את העולם הזה לטוב יותר.

המוח שלנו דפוק, אנחנו לא מצליחים להשתכנע ששווה להיות טוב. בבקשה, בבקשה תעזור לנו. לפחות תתן לנו פוש.

אנחנו עושים שטויות בלי סוף, אבל אתה יכול להאשים אותנו? כבר אלפי שנים שלא ראינו אפילו נס גלוי אחד. אם אתה חושב שאנחנו מסוגלים לסמוך על עדות של אנשים שחיו לפני אלפי שנים אתה נותן לנו יותר מדי קרדיט. בבקשה. תעזור לנו.

אנחנו כבר לא מצליחים לבד. אולי אברהם יכול להגיע לאמונה לבד אבל אנחנו הרבה יותר קטנים וחלשים ממנו. אני לא מבינה איך תגיע גאולה הרוע משגשג פה ואתה לא נותן לאנשים טובים תמריץ חיובי.

בבקשה, תחשוב שאתה פסיכולוג שלנו. תתן לנו חיזוקים חיוביים. מן טיפול בהוויוריסטי שכזה. תעשה טובה ותעזור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *