חטא הסבר והתמודדות

עבירה ,פשע ועוון. האדם חוטא כאשר הוא מפר את אחד האיסורים או נמנע מלקיים את אחד החוקים או המצוות. 

חטא מתייחס לכל סוגי החטאים, החברתיים והפולחניים, בין אם נעשו בכוונה ובין אם נעשו בשוֹגֵג. 

עוון הוא סוג של חטא בו יש סטייה מדרך הישר, ומבטא עבירה הנעשית בכוונה, ואשר תוצאותיה חמורות יותר מתוצאות החטא. לעיתים העבירה פולחנית, אך בדרך כלל מדובר בעבירה מהתחום המוסרי-חברתי. 

פשע – משמעותו הראשונית היא מרד. פשע חמור יותר מעוון, משום שזוהי פעולה מכוונת נגד החוק, 

עבירה היא הפרה, של כללים שנקבעו על ידי קבוצה חברתית – ארגון, מדינה, קבוצה דתית, וכדומה. הפרה כזו של הכללים עשויה להתבצע על ידי פרט בודד, או על ידי קבוצת פרטים. כללי החברה, המפורטים בחוק, תקנון, או כל מסמך מחייב אחר, מגדירים מהי עבירה, ובדרך כלל מוגדר מהו העונש המוטל על מבצע העבירה.

עבירה יכולה להיעשות במעשה- הפרה חוקית, או במחדל. לדוגמא : אדם היורה וגורם למוות של אחר ברוב המקרים מפר את החוק. לעומתו אדם אשר חלה עליו חובה חוקית לדאוג לשלומו של קטין ונמנע מלספק לו תרופה הדרושה לו, יבצע גם עבירה. אי מניעת פשע היא סוג נוסף של עבירה. 

ישנם דרגות שונות של חטאים ועבירות ועל פי דרגתם נקבע חומרת העונש. 

כל בני האדם חוטאים. חטאים קלים וחמורים. החטא בנצרות: בנצרות מאמינים, כי החוטאים נענשים בגיהנום ואילו הצדיקים זוכים לחיי עולם בגן עדן.

ניתן להינצל במעט מהחטאים יל ידי תפילות, מעשי סיגופין, גמילות חסידים ומתנות צדקה לכנסיה. בנצרות מאמינים, כי הצדק האלוהי דורש עונש על כל עבירה. 

החטא באיסלם:

האיסלם מבדיל בדרך כלל בין עבירות חמורות לעבירות קלות. עבירות חמורות מתייחסות לעבירות שמהם מזהיר הקוראן- עבודה זרה, כישוף, רצח אונס וכד' ואילו עבירות קלות מתייחסות לעבירות שניתן לכפר עליהם על ידי תפילה, צום וכד'. 

החטא ביהדות:

החטא ביהדות משמעותו עבירה על המצוות. ישנה חלוקה בין עבירות בין אדם למקום- לאלוהים ועבירות שבין אדם לחברו. בקשת סליחה יכולה לתת מחילה על החטא. 

התמודדות עם החטא:

1. בקשות סליחה . בקשת סליחה יכולה להיות מעצמינו, מחברינו ומאלוהים.
2. וידויי אישי
3. תפילה – תפילה לבקשת ישועה . תפילה זו צריכה להיות כנה ואמיתית מתוך הבנה שטעינו וחטאנו.

מכתבים לאלוהים

אתר סליחה מזמין אתכם לשלוח פקס לכותל המערבי
צוות אתר סליחה מדפיס את המכתב ומניח אותו בין אבני הכותל

התפילות לאלוהים מוטמנות בין אבני הכותל המערבי ומפורסמות באתר סליחה

מהי סליחה

סליחה, מה השעה? סליחה, איך מגיעים לכלבו שלום? סליחה, איך אמרת שקוראים לך? סליחה שדרכתי עליך, לא שמתי לב שאתה עומד מאחורי סליחה? סליחה אדוני? […]

איך כותבים מכתב

מכתב מכתב הוא מסר מאדם אחד לאחר. האדם האחר יכול להיות גם את/ה. כשכותבים מכתב, המילים מקבלות חיים משלהן. הן מחודדות, עוצמתותיות ויכולות לשקף לנו […]

רשימת קברי צדיקים

מידע על קברי הצדיקים בארץ ובעולם. באתר נעזור לכם למצוא את קבר הצדיק המתאים עבורכם שיעזור לכם למצוא את התקווה, האמונה והחיזוק עבורכם. התופעה של […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *