לאילנה סוף סוף

אחרי שנים כשסוף סוף התחתנתי וחיכיתי לילד, אמרת לי: את צריכה לזכור שתינוק זה רק מאלקים (מה, באמת, הייתי בטוחה שהחסידה מביאה אותם על פי הזמנה).

אחרי שפוטרתי (כי כבר לא הייתי אלמנה מסכנה) אמרת לי שיופי אוכל להיות עם הילדים בבית. קל לדבר.

אחרי שנים של יציאה לעבודה נשארתי בלי חברות, בלי משכורת, מנסה לשווא להיכנס להריון כדי ש-2 ילדי לא יחוו את הבדידות הנוראית שלי.

ובהמשך אותה שיחה, אמרת לי את הדבר הנורא מכל שבגללו אם אני רואה אותך אני לא מכירה אותך ופונה הלאה: עכשיו את כבר לא מסכנה.

לך שהיית נשואה באושר שנים עם 10 ילדים ואמא שמבקרת ומסייעת יכולה לתת עצות ולמחוק בבת אחת את כל ההזמנות שהזמנת אותנו לסעודה משך כמה שנים.

אבל, אם בקשת סליחה זו שתואיל לרפא אותי ממחלתי (הפן הפסיכולוגי גורם להתמשכותה) ואכנס להריון קל ואלד בקלות תינוק בריא – אסלח לך ברצון, גם על מילים אלו!

מהי סליחה

סליחה, מה השעה? סליחה, איך מגיעים לכלבו שלום? סליחה, איך אמרת שקוראים לך? סליחה שדרכתי עליך, לא שמתי לב שאתה עומד מאחורי סליחה? סליחה אדוני? […]

איך כותבים מכתב

מכתב מכתב הוא מסר מאדם אחד לאחר. האדם האחר יכול להיות גם את/ה. כשכותבים מכתב, המילים מקבלות חיים משלהן. הן מחודדות, עוצמתותיות ויכולות לשקף לנו […]

רשימת קברי צדיקים

מידע על קברי הצדיקים בארץ ובעולם. באתר נעזור לכם למצוא את קבר הצדיק המתאים עבורכם שיעזור לכם למצוא את התקווה, האמונה והחיזוק עבורכם. התופעה של […]

מכתבים לאלוהים

אתר סליחה מזמין אתכם לשלוח פקס לכותל המערבי
צוות אתר סליחה מדפיס את המכתב ומניח אותו בין אבני הכותל

התפילות לאלוהים מוטמנות בין אבני הכותל המערבי ומפורסמות באתר סליחה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *