מהו אושר ואיך מייצרים אותו

מהו אושר?

אושר הוא רגש. שמקורו בהנאה וסיפוק. האושר מתאפיין בהרגשה חזקה של שמחת חיים, תחושות של התלהבות, רוגע , תקווה וגם חיוך, צחוק או שמחה. מצב של אושר כולל הרגשה טובה, בריאות, ביטחון, תענוג, שביעות רצון, שלוות נפש ואהבה. 

כאשר נדע להנות בחיים מהדרך שבה אנו מנסים להשיג דברים אזי חיינו יהיו מושלמים. חשוב ליהנות גם מהדרך להשגה, למרות שלעיתים היא רצופה במכשולים וקשיים. 

סוד האושר:

רבים חיפשו ומחפשים עד היום את סוד האושר שנמצא אצלהם עמוק בפנים וכל שניתן לעשות הוא רק להוציא אותו , להאמין וליישם.
ישנה אגדה אינדיאנית עתיקה המספרת על שבט אחד שהיה במלחמה מתמדת עם שבטים אינדיאנים אחרים. שבט זה פגע זלזל וחי ללא ערכי מוסר. עד שיום אחד זקן אינדיאני זימן אחדים מהשבט לישיבה כדי לנסות להציל את המצב. הדרך היחידה שהוא מצא היא לקחת מהם את סוד האושר וההצלחה.


הוא חשב רבות היכן יוכל להחביא אותו, כדי שהאדם לא ימצא ולבסוף מצא את התשובה. הזקן החליט להחביא את סוד האושר וההצלחה עמוק עמוק באדם עצמו. המקום היחיד שלא יחשוב האדם לחפש בו. 
האגדה מספרת כי מאותו היום האדם חופר ומחפש את מקום האושר, למרות שהוא מצוי כבר עמוק עמוק בתוכו. 

אושר הוא עניין של תפישה. יש מי שיש לו הכול והוא עדיין אומלל, ויש מי שכמעט שאין לו כלום והוא מאוד מאושר. ולכן גם לכל אחד ואחד גורם האושר שונה ואחר. 

גורמי האושר: גורמי האושר הפופולרים הם כסף, אהבה, בריאות, ילדים 

הדעה המקובלת בקרב חוקרי האושר היא שגורמי האושר הם בערך:

• 50% גנטיקה.
• 10% משתנים סביבתיים:מצב אישי(מצב הקשרים החברתיים, זוגיות, מצב בריאותי, רמת הכנסה).
• והשאר אינו ידוע מבחינה עובדתית

האושר שלנו מותנה לא רק במה שאנו יכולים לקבל, אלא במה שאנו יכולים לעשות עם מה שיש לנו. אדם מאושר יציב לעצמו מטרות חדשות בחייו. 

האושר נמצא בדברים הפשוטים של החיים: 

• לקום בוקר ולראות את השמש זורחת
• לשמוע את צחוקם של הילדים
• לקבל נשיקה ממשהו אהוב
• לאכול ארוחה טובה 
• ועוד ועוד.

כולנו רוצים להיות מאושרים. אך בשביל זה צריך לעשות, להיות עצמך ולחיות את חייך כפי שאתה היית רוצה. זה לא פשוט בכלל. הרי קל לצפות שאחרים ידאגו לך ולהשען עליהם.
חשוב לזכור שהחיים נתנו לך במתנה. הם נועדו עבורך ויש לנו את הייכולת להתגבר על כל מכשול בשביל להגיע אל- "הדרך אל האושר".
אנו צריכים ללמוד ולסלוח, להתגבר על הטינה ולא לחיות בעבר. 

חשיבה חיובית מובילה לפעולה והרגשה חיובית

השמחה והאושר קשורים לאופטימיות ולחשיבה חיובית, וחשיבה חיובית גורמת לנו לראות את המציאות באופן חיובי יותר. מי ששמח במה שיש לו יחווה חוויה של עשירות כי הוא מרגיש שלא חסר לו דבר. "תחשוב טוב- יהיה טוב".

אם אנחנו מתבוננים באופן חיובי על המציאות זה גורם לנו לחוות אותה בצורה יותר חיובית. אנחנו מגלים פתאום שדברים שנורא הרגיזו אותנו או ציערו אותנו הם בכלל לא כל-כך חשובים. 

הדרך אל האושר

The way to the happiness
ישנם דרכים רבות כדי להגיע אל הדרך אל האושר. כל הדרכים הם בידינו וקשורות לתחושות ולרגשות שלנו. רגש הוא חוויה שהאדם חש ומרגיש. רגש, הוא האופן שבו מתבטא מצבו הנפשי של האדם. 


רגשות יכולות לתאר אהבה, שנאה, אושר, אומץ, פחד, הנאה, עצב, גועל ועוד. רגשות משפיעות על ההבעות הגופניות שלנו. למשל התרגשות או צחוק יכולה להביא לסומק בלחיים.


ישנם רגשות חיוביים וישנם רגשות שליליים. למשל רגש דכאוני יכול לגרום לאדם להיות עצוב , לא לאכול ואפילו לא לקום מהמיטה. לא תמיד אנו מודעים בדיוק לסיבת התגובה הרגשית. לעיתים התגובה הרגשית פועלת בצורה אוטומטית לגרוי עצמו. 

קשה לנו להאמין שניתן להשפיע על רגשותינו אבל מתברר שזה אפשרי. השכל משפיע על הרגש. חשיבה טובה מובילה להרגשה טובה. 
אנו נמצאים בחיפוש יומיומי אחר האושר. יש הסבורים, כי ניתן להשיג אושר באמצעות רגשות חיוביים. 

אנו מאמינים שכן!!!

אז הביטו פנימה ומצאו את האושר שלכם, כי החיים קצרים ועוברים מהר. בהצלחה! 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *