נתניהו מבקש מבנט לבקש סליחה

נתניהו איים לפטר את בנט אם לא יבקש סליחה והציב לו אולטימטום, לאחר שבנט תקף בחריפות את הצעתו של נתניהו לאפשר למתנחלים שיבחרו בכך לחיות תחת שלטון פלסטיני.

עד כאן העובדות. שר הכלכלה, נפתלי בנט, מבהיר את דבריו נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, אך לא מתנצל:

ישנם גורמים שמנסים להפוך דיון מהותי על עתיד ארצנו ועל ביטחוננו למתקפה אישית שלא הייתה, אם ראש הממשלה נפגע זו לא הייתה הכוונה האם זו הייתה התנצלות?

ואם כן, איפה מסתתרות המילים סליחה, טעיתי, אני מתנצל? התנצל או התפטר, הוא העדיף להצטער. הוא איננו חוזר בו מדבריו, אך הוא מכבד את ראש הממשלה ואיננו מעוניין לפגוע ב.

על התנצלות כזאת כבר אמרו בגשש החיוור: סליחה? ככה מבקשים סליחה? תהיה גבר. תשפיל את עצמך. אז בנט ממש לא השפיל את עצמו אבל נתניהו קיבל והמשיך הלאה. כי לאף צד אין אינטרס כרגע לפרק את הממשלה.

בפוליטיקה הסליחה שונה. היא לא באה תמיד ממקום אמיתי של ויתור וחרטה. המושג טעות לא קיימת בפוליטיקה. הסליחות הן כדי להוריד את האש ולהתקדם לכן הם גם סליחות עקיפות, התנצלות במרכאות. מילים באוויר שלא תמיד מובנת המשמעות… יכול להיות שבנט התכוון להגיד סליחה מתוך השורש חסל -נחסל את מה שמפריע ונתקדם.

ישנם מספר סוגי סליחות שאני בטוחה שבנט יכול למצוא אחת מהם שתתאים לו: סליחה שצריך להוציא אותה בכוח סליחה לא שלמה סליחה לא מובנת סליחה בשקט סליחה לי לעצמי סליחה שהיא שווה למדליה וסליחה עם משמעות הפוכה.

ואולי הסיבה שקשה היה לבנט לבקש סליחה היא כמו רוב האנשים התופסים את הסליחה כחולשה- הרבה יותר קל לפגוע מאשר לבקש סליחה אחר כך. רוב בני האדם אינם ממהרים, לבקש סליחה תחושת השפלה וחוסר כבוד.

אך בהחלט שווה להסתכן, כי אחרי שמתנצלים מרגישים טוב יותר ואפילו אחרים תופסים את הגדולה שבלדעת לבקש סליחה. אני תמיד לילדים שלי שאם אני צריכה להגיד להם שהם צריכים לבקש ממני סליחה- זה כבר לא שווה. אז מה אתם אומרים הייתה פה סליחה?

סיפורי סליחה וסליחות

סיפורי סליחה וסליחות הם סיפורים מהחיים סיפורים יכולים להיות השתקפות של החיים שלנו. סיפורים יכולים להיות המראה של עצמנו ולהראות לנו דברים שלא תמיד הצלחנו

התנצלות מהי התנצלות

מהי התנצלות? התנצלות יכול להיות של אדם, קבוצה או ארגון שפגעו באחר, ובה הפוגע מודה באשמה, מביע חרטה, ומבקש את סליחתו של הנפגע. התנצלות נעשית

כעס מהו כעס?

מהו כעס? כעס הוא רגש עז המעורר לפעולה תוקפנית. הכעס הוא תגובה פיזיולוגית ופסיכולוגית לכאב, סבל, לאיום או לסכנה. האיום עשוי להיות אמיתי או מדומה. לאנשים

למה כדאי לבקש סליחה?

לבקש סליחה יכולה להיות משימה קשה מאד. אם אנחנו צריכים לבצע אותה, כנראה שעשינו משהו לא כל כך מתחשב, או לא כל כך נעים ואפילו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *