סליחה חברה שנהרגה

לפני כמה שנים חבר שלי נהרג בתאונת דרכים. כולם התרחקו ממני אולי פחדו לא יודעת.

את היחידה שנשארת לצידי, למרות שכמו לכולם גם לך לא היה מה לומר לי אז סתם ישבת לידי לילה ויום במשך חודשים.

כשרציתי לשתוק פשוט החזקת לי את היד, כשרציתי לצעוק הקשבת ולא התערבת, כשרציתי לשים קץ לחיי נתת לי סיבה לחיות למרות שגם לך היה קל יותר לעזוב אותי כמו שעשו השאר.

את זאת שהוצאת אותי מהדכאון, אמרת לי תתגיסי לצבא תשני אווירה… כל כך לא רציתי אבל התעקשת. הצלת את חיי. אחרי שנה התחלת להוציא אותי למסיבות, כולם נעצו בי מבטים ואת רק חייכת אפילו גרמת לי לרקוד. חיים חדשים אמרת לי, לא לכולם ניתנות כאלה הזדמנויות.

היית מאוהבת שנים בבחור, ידעתי את זה תמיד מאז שהיינו קטנות. סוף סוף גם לך קורה משהו טוב הוא רוצה אותך.

את מאושרת מספרת לי את זה ואני במקום לשמוח בשבילך חושבת רק על עצמי. באתי אליו סיפרתי לו מעשיות, ואז באתי אלייך ואמרתי לך שהוא ניסה להשכיב אותי… האמת שהוא לא ניסה, הוא אהב אותך בכל ליבו אבל את האמנת לי, אחרי הכל אנחנו חברות. כשהוא עזב את הארץ איכשהו גילית את האמת… כל כך נפגעת..

. בחיים אני לא אשכח את המבט המאוכזב הזה שלך. בקשתי סליחה והסברתי לך שלא רציתי להשאר לבד. ואת היית מלאך כהרגלך… ניסית להבין וסלחת. ניתנה לי ההזדמנות לתקן את הכל…

זהו מעכשיו אני אהיה חברת אמת, כמו שמגיע לך שאני אהיה. עוברים החודשים הריב ההוא נשכח, ישנו שוב בחור ואת מוצאת חן בעיניו, לא פלא אמרתי לעצמי הרי את יפיפיה תמיד אמרתי לך לרדת מההוא כי התור אלייך ארוך.

את לעומת זאת בררנית, למה שלא תהיי? את מושלמת. גם יפה, גוף מושלם, בחורה מוצלחת שמוציאה מאיות בלי ללמוד, חוש הומור, והנוכחות שלך תמיד הפליאה אותי. כשאת שם לא רואים אף אחד אחר את במרכז בלי להתאמץ.

כולם תמיד רוצים לשמוע מה לך יש לומר, את הקובעת והמארגנת… את מושלמת. והינה בא בחור… מושלם כמוך, זוג מלכותי כולם אמרו. הקנאה אכלה אותי, גם אני רוצה אותו. את יכולה להשיג כל מי שליבך יחפץ בו ואני לעומתך לא כזאת יפה, לא כזאת חכמה, לא כזאת טובת לב, ולא כזאת נדירה. ניסיתי את מזלי מאחורי גבך, לא הלך, הוא נעול עלייך. ושוב הצלחתי לסכסך עד שוויתרת.

האמנת שוב לכל דבר שהוצאתי מפי, וזה לא כי את תמימה אלא כי האמנת בי, האמנת תמיד בטוב שבאנשים. אחד החברים שלך עלה עלי, הוא בא אליי ואמר לי דברים קשים… שלא מגיע לי חברה כמוך, היא עושה מעל ומעבר בשבילך ואת בגלל הקנאה שלך הורסת לה הכל. הוא סיפר לך עלי… שוב המבט המאוכזב על פנייך, רק שהפעם הוא שונה… הוא קר, לא נותרה בו סליחה.

אמרת לי שאת לא יכולה להיות חברה שלי יותר, את מאחלת לי רק טוב אבל אין בך כוח להתמודד איתי יותר. שנתיים הבאת לי, ובהן ראיתי כמה את מדהימה. לא פלא שכולם רוצים להיות איתך, אם הייתי בן גם אני הייתי מתאהבת בך.

את רכה ועדינה כמו כל בחורה ויחד עם זאת את יכולה לקרוע כל בן בכדורסל… את תמיד יודעת מה להגיד, קראת את כל הספרים בעולם. ויחד עם זאת תמיד היית הכי מקובלת בשכבה. פשוט מלכה כולם מכנים אותך, אין מצב שמישהו לא אוהב אותך בעולם הזה.

אפילו בצבא חשבתי שתשמיני ותהיי פקידה כמו כולם.

אבל לא את חייבת תמיד לתת מעל ומעבר, הלכת לקרבי, הקרבת את הנשמה.

איך בחורה יפיפיה שכמותך שורדת שלוש שנים בלי יציאות, בשטח, בתנאים הקשים ולעולם לא מתלוננת?! חוזרת תמיד עם סיפורים מצחיקים חיוך רחב על הפנים ואף פעם לא מזילה אף לא דמעה… בזמן הצבא ניסיתי לחזור להיות חברתך, את תמיד ענית לי והקשבת אבל היית קרה. שמרת מרחק. כשהשתחררת אפילו הזמנת אותי למסיבת שחרור, יחד עם עוד מיליון חברים שלך שיתנו בשבילך הכל.

עד כדי כך את טובה שאפילו אותי הזמנת למרות מה שגרמתי לך לעבור. במשך החודשים התחלת להתחמם… אני חושבת שהטוב לב שלך גרם לך סוף סוף לסלוח. לי לעומתך לא היו חברים לא טובים כמו שלך בכל אופן. אז לאט לאט הכנסת אותי לחבר´ה שלך, איזה כיף היה לצאת איתם, הם מדהימים אחד אחד בדיוק כמוך.

אחד מהם אוהב אותך, הכי יפה, הכי חכם והכי מצחיק מכולם. לא שידעת… סתם רואים מהצד… עוד זוג מלכותי אמרתי לעצמי… הפעם אני אהיה טובה אני יעזור לך. את התחלת לצאת איתו, איזה מאוהבים אתם, כולם נהנים להסתכל עליכם, שני יפים בלי אף פגם, את סטודנטית,הוא קצין קרבי עם תואר, אין… זוג מושלם.

הקנאה אוכלת אותי… למה אלוהים עשית אותי ככה ואותה לגמרי אחרת? אני גם רוצה להיות יפה, אני גם רוצה שכולם יאהבו אותי, אני גם רוצה חבר מושלם, אני גם רוצה חברים אמיתיים כאלה. אני רוצה את החיים שלה… אפילו חלמתי על זה בלילה.

איך אנחנו נולדות אחת בגוף של השנייה, ואז בא אלוהים ואמר לי שהכל אותו דבר העיניין בנשמה, שלה טהורה ושלך מזוהמת. סלחת לי פעמיים על הדבר הנורא מכל, אני חייבת לך את חיי ואת לא מזכירה לי אף טובה… את פשוט חברה.

לא יכולתי לחיות כך יותר בצל שלך לעד, בת חסותך, הנפל של רחמייך. הגיעה המלחמה ואת כמו כל בן אדם נורמלי הלכת למילואים. חבר שלך בתור קצין בכיר סידר לך שהייה קרובה אליו, כולם מדברים אלייך, איזו כלה! מקריבה את חייה למען המדינה. את שמחה מרגישה גאווה הרי מעולם לא ישבת במשרד כמוני וחצי בנות המדינה, את קרבית בנשמה.

חבר שלך יצא סיפר אלייך בכזאת דאגה, כל כך אוהב אותך, הוא רוצה להציע לך נישואין כשתחזרי, מתכנן מסיבה. לא יכולתי לחיות ככה יותר, הרגת אותי מרוב קנאה, אני רוצה את החיים שלך אני רוצה להיות את.

כשחזרת נפגשנו כולנו, כמוך הרוב היו במילואים השמחה הייתה גדולה. האלכוהול זרם תמיד ידעת לשתות, כמויות מסחריות ואת כלל לא שיכורה. היה תורי לקחת משקעות מהבר, רסטי נייל בשבילך, איזו בחורה… לשיבס של בן זוגך שמתי כדור, אמרו לי שהוא מחרפן.

רציתי לראות את המבט הקר הזה על פנייך רק עוד פעם אחת. הוא נראה מוזר, אמרו החבר´ה, בטח כי מציע היום זאת הסיבה. ברור שתסכימי למה שיתרגש… הוא לא מרגיש טוב, חוזר לדירה אומר לך להשאר ולהנות.

את נשארת, אבל מרגישה רע נפרדת מכולם והולכת גם את לבית הורייך. אני מגיעה לדירה שלכם ידעתי שלא תגיעי לשם, יום שישי זה הורים את תמיד ישנה אצלם. הוא זרוק על המיטה מעולף לחלוטין ללא הכרה. אני מפשיטה אותו, מנסה לעורר, הוא רק צוחק ואומר את שמך. הוא מרגיש בהבדל, עד כדי כך את טובה ממני אני מסיימת את זממי הוא אומר שאוהב ונרדם. מסכן הוא שפוך לגמרי, כדור חזק זה היה.

אני מתקשרת אלייך אומרת לבוא שהוא לא מרגיש טוב. את שם תוך חצי שעה נכנסת לחדר השינה. הוא ערום כביום הוולדו ואני כמוהו זרוקה על המיטה. את בהלם… עינייך דומעות, מבטך לא בי אלא בו. לא אמרת מילה פשוט הלכת… מכאן אין דרך חזרה.

את לא מצליחה להסתכל בעיניו למרות שאיפושהו בפנים האמנת לו שאין לו מושג איך הגיע לזה ושאינו זוכר דבר, הרי הוא מושלם בדיוק כמוך קשה לתפור מעשה כה שפל על אישיות כה גדולה. אני ניסיתי לדבר איתך את רק אמרת שכל מה שקרה לי בחיים מגיע לי, אמרת שאני בן אדם רע ומבחינתך שאני אשאר לעד לגמרי לגמרי לבד. התכוונת לכל מילה ראיתי זאת בעינייך.

עבר חודש מאז המעשה את והבחור נפרדם לא הצלחתם לגשר, החברים המומים כולם מחזיקים לך את היד, תומחים בך, את כרגיל לא לבד. ואני שוב עם עצמי, אין לי חבר בעולם, וכמו כן גם לא טיפת כבוד עצמי או סתם הרגשה לא נחותה.

את מושלמת כי ככה את חיה את חייך, לעולם לא פגעת באיש, רק עזרת לכל אדם או סתם חתול משוטט ברחובות, את לא יודעת לחיות את חייך אחרת, ואני במקום ללמוד את דרכך ניסיתי לקחת ממך את הכל…

כמה טיפשה אני שחשבתי שאני יצליח לקחת אפילו חלקיק קטן, הכל שלך ביושר, הרווחת את זה ואיש לא יקח זאת ממך. אני לעומת זאת באמת בן אדם רע… לא מגיע לי כלום.

אני יודעת שלא תינתן לי הזדמנות נוספת איבדתי אותך, הדבר הכי כנה והכי יפה שהיה לי בחיי.

גם ככה הבאת 3 הזדמנויות להחיל מחדש תמיד סלחת. אך לא תעשי זאת שוב. פעם אחת ראיתי אותך אחרי כל זה, הסתכלת עלי מוזר, לא היה במבטך כעס, ולא כאב, רק חלחלה ורחמים. כאב לי המבט הזה, מעולם לא הסתכלו עלי ככה, ובטח לא מעיניים ירוקות ומהממות כמו שלך. הפעם ברצוני לבקש את סליחתך, ואותה בלבד. לא רוצה שתחזרי לא רוצה עוד ניסיון.

את טובה מידי ולא מגיע לי אפילו את המבט המרחם שלך. הצלת את חיי ובתמורה הרסתי את שלך. הסליחה שלי הפעם אמיתית וטהורה, אני לא מקנאה בך יותר, כל אחד ומה שיש לו.

אני רק רוצה להגיד לך תודה על הכל ושאני אשמה. מקווה שתחזרי לחבר הרי את יודעת את האמת עכשיו, ואיך שאני מכירה אותך את תסלחי לו, ותתחתנו. הוא אוהב אותך ובחיים לא היה עושה כזה דבר במודע.

ואני אלך מחייך מושפלת פנים, עם המון חרטות ובושה. סליחה חברה…

סליחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *