סליחה חברי הטוב בני

סיפורנו מתחיל לפני שנה וחצי, כשהלכתי לקנות טוסט גבינה בעלות 7 שקלים חדשים בקפיטריה של בית הספר התיכון בו אני לומד.

חברי הטוב בני חשק גם הוא בטוסט גבינה בעלות 7 שקלים חדשים אך למרבה הצער, בבעלותו היו רק 4 שקלים חדשים!! (למי שמתקשה עם החשבון 7 שקלים חדשים[עלות הטוסט] פחות 4 שקלים חדשים[הכסף שהיה ברשותו] שווה ל3 שקלים חדשים, מה שמפריד בינו לבין האושר הניצחי!!). האותו היום היו בבעלותי 10 שקלים חדשים ואחרי שקניתי את הטוסט גבינה המענג נשאר לי עודף של 3 שקלים חדשים.

חיש מהר בלי שאלות ובלי התלבטות מיותר הלוותי לו את הכסף. לא היה מאושר ממנו. הוא בני. כעת אני זכר בחיוך שובה הלב שלך, הכול מציף אותי עכשיו. ישבנו שנינו ואכלנו את הטוסט והוא אמר לי שהוא יחזיר לי את הכסף ´´מחר´´.

למוחורת היום פגשתי את בני בדרך לבית הספר. שאלתי אותו אם הוא הביא את שלושת השקלים החדשים הארץ ישראלים, אז הוא אמר באלו המילים´´מעולם לא הלוות לי 3 שקלים חדשים@!´´ לא ניתן לתארבמילים את התדהמה שנחתה עלי באותו הרגע. כאילו השמש הפסיקה לזרוח.

אני אדם רציונלי וממש בלת ברירה הוצאתי סרגל מהקלמר שלי ורצחתי בדם קר את בני המסכן(מי שראה את הסרט המופלא מופלא ´´קחי אותי לגיהנום´´ יכול לדמיין את הרצח בדומה לסציינת המאבק של הזקנה הצוענייה עם גיבורת הסרט במגרש חנייה החשוך). גררתי את גופתו המתה אל מאחורי הסשיחים והתחלתי לאנוס אותו עד שאבדה לי התחושה בכל איברי גופי. הווווו כמה שאני צרחתי באותו יום.

אני מבקש סליחה ומחילה ממך בני, שרצחתי ואנסתי את הגופה שלך וגם שביימתי את תאונת הדרכים ושאנסתי את אחותך הקטנה בשיבעה. אני אקווה שתמצא בלבך הרחום והרחב מקום לסלוח לי. שלך סנדרו.

מכתבים לאלוהים

אתר סליחה מזמין אתכם לשלוח פקס לכותל המערבי
צוות אתר סליחה מדפיס את המכתב ומניח אותו בין אבני הכותל

התפילות לאלוהים מוטמנות בין אבני הכותל המערבי ומפורסמות באתר סליחה

מהי סליחה

סליחה, מה השעה? סליחה, איך מגיעים לכלבו שלום? סליחה, איך אמרת שקוראים לך? סליחה שדרכתי עליך, לא שמתי לב שאתה עומד מאחורי סליחה? סליחה אדוני? […]

איך כותבים מכתב

מכתב מכתב הוא מסר מאדם אחד לאחר. האדם האחר יכול להיות גם את/ה. כשכותבים מכתב, המילים מקבלות חיים משלהן. הן מחודדות, עוצמתותיות ויכולות לשקף לנו […]

רשימת קברי צדיקים

מידע על קברי הצדיקים בארץ ובעולם. באתר נעזור לכם למצוא את קבר הצדיק המתאים עבורכם שיעזור לכם למצוא את התקווה, האמונה והחיזוק עבורכם. התופעה של […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *