סליחה מהגוף שלי

איריס , מטפלת ומנחה סדנאות לנשיות, מיניות וזוגיות, ממקימות המרכזים  דרך אם  ו´ דיאדה´ ; וד"ר תיקי רז, יועצת חינוכית ומנחה סדנאות לנשיות, זוגיות ומיניות בארץ ובחו"ל, מחברת הספר ´ טנטרה – כשהלב נכון´  (הוצאת  גל ), חיברו תפילה לרגל יום הכיפורים: תפילה ובקשת סליחה מהגוף…

גוף יקר שלי, אני מודה לך על כל העונג וההנאה שהענקת לי, ומנצלת את יום כיפור המתקרב כדי לבקש ממך שתסלח לי: על שלא קיבלתי אותך כמו שאתה, עם כל היופי והקסם שבך – מכונה מופלאה, שכל חלקיה פועלים יחד בהרמוניה, וששירתה אותי בנאמנות במשך כל חיי. על שהסתכלתי עליך רוב הזמן בעיניים ביקורתיות, מיואשות, ולא בשמחה.

על שלא התפעלתי מהעובדה שאתה מתגבר על כל התחלואים הקטנים במיומנות ובאומץ. על שקיבלתי את בריאותך הטובה כאילו היא מובנת מאליה. על ששנאתי אותך בגלל כל גרם נוסף של שומן, בגלל כל פיסה קטנה של צלוליט.

על שעיניתי אותך במיני דיאטות משונות שרק גרמו לך סבל, ושלא היה שום סיכוי שתעמוד בהן לאורך זמן. על שהשתמשתי בבגדים כדי לכסות ולהסתיר אותך, ולא כדי להבליט את יופייך. סלח לי על שלא השלמתי עם המחזוריות הטבעית שלך, ותבעתי ממך לתפקד במשך כל החודש במלוא הקיטור והעוצמה. על שהתעלמתי מהחולשה שפוקדת אותך בימים מסוימים בחודש, ולא אפשרתי לך לנוח, להתחדש ולאגור כוח להמשך. על שנלחמתי נגד השעון הפנימי שלך, ולא נתתי לך שינה ומנוחה גם בשעות שהיית עייף ותשוש.

מחל לי על הפעמים שבהן אימצתי אותך עד קצה גבול היכולת, כמעט כדי קריסה. סלח לי על שנהגתי בך כאילו היית עבד נרצע לאדון קשוח ומתעמר. על שלא התעמלתי בצורה מסודרת, כדי לשמור על גמישותך ועל כוח שריריך. על שלא נתתי לך מספיק מהפינוקים האהובים עליך – אמבטיות ארוכות ועצלות, ומריחה ממושכת בקרמים הריחניים שאתה שותה בצמא.

על שהתעצלתי, חסכתי, ולא הענקתי לך את כל הטיפולים שעושים לך טוב – עיסויים, שיאצו, רפלקסולוגיה, דיקור, ושאר הדברים שמחזקים אותך ומוסיפים לך חיוניות. מחל לי על כל הפעמים שבהם התעלמתי מהחולשות שלך, ואפילו בזתי להן.

סלח לי על שלא פיניתי מספיק זמן לתענוגות המין שלך, והעמדתי כמעט כל דבר אחר – ניקיון, בישול, כביסה, קניות – במקום גבוה יותר בסולם העדיפויות. וכשכבר עשיתי סקס, נתתי למחשבתי לנדוד אל הכלים המלוכלכים שבכיור או אל הכביסה שיש להוציא מהמייבש, ובכך מנעתי ממך את האורגזמות שאתה ראוי להן.

על שהרגשתי שאתה לא מספיק יפה, רזה, גבוה, רענן או מתוח, כדי ליהנות ממין.

על כל הפעמים שלא הרשיתי לעצמי לאבד שליטה – לצעוק, להשתולל, לגנוח, לעשות פרצופים, להיראות רע – ובכך הקרבתי את ההנאה ואת האורגזמה שלך. על שחסכתי מבן זוגי את השיחות שיבהירו לו מה בדיוק עושה לך טוב, ואיך לגעת בך בצורה האופטימלית – ובכך מנעתי ממך יותר הנאה, וגרמתי לך עוול.

על שהגבתי בשתיקה ובקבלת הדין על מעשים מיניים שלא נעמו לך, רק כדי לא להעליב או לפגוע. על כל הפעמים שרק העמדתי פנים כנהנית, כדי לעשות רושם של אשה משוחררת ומשוכללת.

על שלא נתתי ביטוי לסקרנותי וליצר ההרפתקנות שלי, ולא ניסיתי להיות יצירתית יותר במין. על שניסיתי להיות יצירתית יותר במין למען הרושם, ולא למען ההנאה שלך.

סלח לי על שיש לי כעשרים ספרי בישול מגוונים, ואף לא ספר טוב אחד על מין וארוטיקה. סלח לי על שגרמתי לך תחלואים פסיכומטיים שונים – כיב קיבה, מיגרנות, כאבי בטן – מפני שהעדפתי לתת לך לסבול, במקום להתמודד באמת עם הדברים שמפריעים לי. על שניסיתי להפגין מצב שווא שאצלי תמיד הכל בסדר, והנחתי לך לכרסם את עצמך מבפנים.

סלח לי על כל הפעמים שהכרחתי אותך להתהלך בגו שפוף, בגלל שרוחי הייתה נכאה.

על שלא הבטתי בך בכל בוקר במרה בהערצה ואמרתי לך,

תודה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *