סליחה שאני ישראלי

אין מי שצריך לבקש סליחה יותר מהתייר הישראלי: על הוולגריות, על הברבריות, על הזלזול ועל חוסר ההתחשבות – הרשימה ארוכה מנשוא.

האם בשנה הבאה תהיה קצרה יותר? ynet פורסם: 18.09.07, 14:37 ערב יום הכיפורים הוא המועד הראוי ביותר לבקשת סליחה, ולמי יש יותר מכל סיבות לבקש סליחה, אם לא לתייר הישראלי.

נכון, בשנים האחרונות עלתה המודעות לנושא התנהגות התיירים הישראלים, בארץ ובחו´´ל, וגם תופעת פירוק הברזים במלונות כמעט נעלמה. אבל עדיין, ל´´מר ישראלי´´ יש עוד הרבה מה לשפר.

סליחה: שהשארתי את הסלולרי שלי דולק בטיסה, במסעדה, במוזיאון, בכנסייה (בעצם אף פעם לא כיביתי אותו) שהשתכרתי והקאתי בטיול לאושוויץ. שחרטתי ´´צחי גואטה, אוגוסט 04   על עץ הסקויה הכי גדול בעולם. שאני מרים את הקול שלי כל כך חזק ואחרי זה לא מבין איך כולם מנחשים שאני ישראלי. שחשבתי שהכל כלול  מתייחס גם לאנשי הצוות. שמילאתי את הבקבוקונים בבר של החדר במלון בתה.

שהבאתי 5 פקטים (4+1) מהדיוטי פרי למרות שמותר רק שניים. שנסעתי בתחבורה ציבורית באירופה בלי לשלם. ששרפתי את חדר המלון ברודוס ואמרתי שהייתה תקלה במערכת החשמל. שצעקתי על הבודק הבטחוני שהחרים לי את האולר. שנכנסתי לשירותים במטוס ועישנתי קנט. ארוך.

שהתמקחתי עם נהג ריקשה הודי שבקושי קונה צ´פאטי לילדים שלו על 5 רופי. שכשביקשו ממני לבדוק אם לא השארתי שום דבר בחדר במלון, לא הבנתי שזה לא כולל את המצעים והמגבות. שעישנתי, ירקתי ופיצחתי גרעינים בלובי. שביקש פיצוי אחרי ששתלתי חרק במרק של מסעדת היוקרה.

שהעמסתי על צלחת ארוחת הבוקר חמש ביצים לכל ילד ואת כולן השארתי בצלחת. ששילמתי על חדר לזוג למרות שהיינו 6 נפשות, לא כולל הילדים של גיסתי. שהכנתי לצהריים סנדוויץ´ בארוחת הבוקר במלון לי, לאשתי, וכמובן לאותם הילדים של גיסתי. ששאלתי  איפה כאן זה מגדלי התאומים ? שהשארתי את המזגן בחדר דולק כל היום, למרות שבכלל הייתי בים. שהשתמשתי בפעם המיליון במשפט ´´אפשר את הערום סרוויס ? שעניתי בפירוט כשהמוכרת בבלומינגדיילס שאלה אותי  האו אר יו? שהתחכמתי כששאלו אותי אם ארזתי לבד. שצעקתי לסימה אשתי בקולי קולות  תראי את המונה ליזה, אי בקי עלקה בקיה´´ שהלכתי מכות על האנייה ואמרתי שהגרמני התחיל.

ממנהל המלון בקפריסין שהרמתי גלגל קצת יותר מדי והטבעתי את האופנוע שלו בים.

שיצאתי לטיול במדבר יהודה, בלילה בלי מים, ושהחילוץ שלי עלה למשלם המיסים עשרות אלפי דולרים שהצפתי את סיני ואת ירדן ולא הקשבתי להמלצות המטה ללוחמה בטרור שקטפתי פרחים נדירים בשמורת הטבע בבוליביה.

סליחה, אבל אני ישראלי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *