סליחה שבגדתי בסודות המשפחה

סליחה ´´אבא´´ שסיפרתי מה עשית לי מאז יותי ילדה קטנה.

סליחה ´´אבא´´ שסיפרתי כמה היה קשה לעשות הפלנה ממך. סליחה ´´אמא´´ שסיפרתי שידעת ושתקת. סליחה ´´אמא´´ שסיפרתי ששלחת אותי אליו. סליחה ´´אחיי´´ היקרים שהבשתי אתכם כשסיפרתי. סליחה ´´אחיי´´ היקרים שכעסתי כשנידיתם אותי של כך.

סליחה אחותי הקטנה שלא האמנתי שאחינו פגע כמו אבא. סליחה ´´אחי´´ שהאמנתי שלא פגעת באחותינו היקרה. סליחה ´´אחי´´ שאני לא תומכת בך. סליחה ´´אחי´´ שאתה מקבל את העונש המגיע לך.

סליחה אחותי השניה שלא הייתי לצידך כל השנים. סליחה אחיותיי היקרות שפחדתי להתקרב בגלל אבא. סליחה אחיותיי היקרות שנטשתי אתכם כספינה בלב הסערה. סליחה מ´´הוריי´´ היקרים שנולדתי. סליחה מהעולם על קיומי. סליחה מהחמצן שאני נושמת.

סליחה מהמקום שאני תופסת. סליחה וסליחה ועוד סליחה. אך את מקומי בעולם תפסתי ואמשיך לתפוס עד יגיע יומי, אשתדל להינות מהחיים עד כמה שאפשר למרות הקשיים הכלכליים הבלתי נסבלים, למרות הנידוי והפגיעות ולמרות הכל ואחרי הכל אני עדיין חיה.

אני חזקה ואשאר כך. חזקה יותר מ´´הוריי´´ שהיו חלשים מידי כדי לשמור על ביתם הבכורה. חזקה יותר מ´´אחיי´´ היקרים שהיו חלשים מידי כדי להתמודד עם העובדות והעדיפו את הדרך הקלה, הנידוי.

חזקה יותר מהרבה אנשים על פני הכדור הזה. חזקה. אני חזקה. תהיו גם אתם הקוראים חזקים ככל שאפשר ויותר ממה שאפשר, כי יש צרות בעולם גדולות מזו שלכם ככל שתהיה.

צום קל לכולם. ל´´הוריי´´ היקרים אומר לסיום: אני לא אסלח, לעולם, אולי בורא עולם יסלח לכם, אולי…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *