תודה לעשור פחד אלוהים אוחז את כל העולם

אירועי העשור ואחרים בארץ ובעולם 01.01.2010 2000 – פחד אלוהים אוחז את כל העולם מבאג 2000´  ולבסוף-  עורבא פרח – לא באג ולא נעליים… האפיפיור מבקר בישראל וכל הזמן מצולם והוא למעשה העובד המאושר ביותר בעולם, כי כל אימת שהוא מגיע לעבודה הוא רואה את הבוס שלו תלוי בהצלבה… צה"ל יוצא באישון לילה, באופן חד צדדי ובמפתיע מלבנון ואיציק מרדכי מקבל שנה וחצי מאסר, על הטרדות באון.

ומשה קצב, שלימים יתגלה כקומבינטור ובעיקר כמטריד-מיני-סדרתי גובר במפתיע או שלא במפתיע על פרס ונבחר, למרבה הצער, לנשיא. 2001 – שנה, זו בלשון המעטה, לא האירה פנים במיוחד פיגועי האינטיפאדה, רצח גנדי והמיתון החד.

ובאמריקה הרחוקה- פיגוע הטרור הנתעב שמוטט את מגדלי התאומים וגם הפנטגון נחרב. וכל העולם רואה וחש באותו יום שחור עד לאיזו דרגת ברבריות יכול להגיע הטרור. 2002 – הפרשה המדהימה של הבנק למסחר, בה הצליחה הפקידה אתי אלון לגנוב מתחת לאף של ההנהלה, בנק ישראל ורואי החשבון, 270 מיליון !!! אך אתי מתוך  חרטה, הציעה להחזיר לבנק את כל הכספים אם רק ירשו לה לעבוד כשלושה-ארבעה חודשים בבנק הפועלים… 2003 – ארה"ב פותחת במלחמת חרמה נגד עיראק  הגרעינית  וסאדם והכל שואלים מתי יומת סוף-סוף העריץ צמא הדם ?

ומאן דהו עונה  סאדם יומת ביום חג לעולם´ , ומסביר  כי ביום שזה יקרה, יהיה חג שנפטרנו מסאדם… . רפורמה יסודית במס הכנסה לשם יצירת יתר שוויון שהטילה מס על כל ההכנסות מחו"ל ועל שוק ההון. 2004 – העולם נפטר סוף-סוף מיאסר ערפאת הראיס אשר תוך כדי תרדמת, פשוט התפגר לו בפריס. קבוצת הכדורגל  בני סכנין , הערבית-מעורבת, עושה היסטוריה וזוכה בגביע המדינה בכדורגל ורבים-רבים, ממש באופוריה. עזאם עזאם מהכלא במצרים, סוף-סוף נפדה ובכל רגע ואתר מכריז  אני מודה, מודה, מודה… . 2005 – עמיר פרץ גובר, כרגיל, על פרס ונבחר כיו"ר העבודה ואריק שרון פורש מהליכוד ומפלגת קדימה, נולדה. לרמטכ"ל נבחר מפקד חיל אוויר לשעבר, דן חלוץ שבשנה העוקבת יסתבר, שבחירה זו הייתה כשלון חרוץ.

2 ההינתקות, שלגביה היו מחלוקות רבות וחריפות התבצעה בפועל וחבל עזה פונה תוך הפגנות סוערות. 2006 – שרון לוקה באירוע מוחי קשה ואולמרט ממלא מקום וקדימה בראשותו מנצחת בבחירות ואולמרט מתחיל לנאום… והכל מקווים כי אהוד יקדיש למדינה את מלוא הזמן ולא יהא טרוד, חדשות לבקרים, בפרשיות ובעסקי נדל"ן… באירן צץ לו מה- זה פסיכופאט הלוא הוא נשיאה- אחמדינאג´ד, מאיים עלינו בגרעינים  ונראה כפחח שבשכלו לוקה ואם רק יעז  להתחיל  אתנו, הוא אינו יודע מה לו מחכה… ארה"ב הגדולה וישראל הקטנה שוגות בהחלטה ממש אומללה כשמתירות השתתפות בבחירות לחמאס,

שזוכה וממנה ממשלה. ומנגד, מתמנה אבו מאזן כנשיא בגדה ומתברר כי הוא ברווז צולע שכוחו נגדע. והקסאמים ממשיכים לנחות בישובי עוטף עזה והכל שואלים מתי, לעזהזל, תסתיים כבר זו הפאזה ? עמיר פרץ מתאווה להיות שר האוצר, אך מתמנה לשר הביטחון והציבור ממאן להאמין, האם המינוי הוא מציאות או מערכון… מחבלים פלסטינים מפתיעים וחוטפים בשבי את החייל גלעד שליט וישראל לא מצליחה לשחררו, לא במשא-ומתן ולא בפעולה צבאית.

פיגוע בדרום לבנון ואהוד גולדווסר ואלדד רגב נחטפים ופורצת מלחמת לבנון השנייה, שעלתה לנו בדמים. ואיך מדינה מתוחכמת כמו מדינת ישראל מצליחה במלחמה נגד ´ גרילה  בגדול לפשל ? אין פלא, אם ראש הממשלה בביטחון אינו מבין דבר ושר הביטחון, עמיר פרץ, הוא יו"ר הסתדרות עובדים לשעבר, ודן חלוץ, הרמטכ"ל ומקודם מפקד חיל אוויר אין לו מושג במלחמת יבשה ומאחר להכניס את חי"ר, שלא להזכיר כי מעיניו היו נתונים לדאבון להתייעצות בבנק, לגבי ההשקעות שלו בשוק ההון.

ובמשך חודש ימים, הצפון מופגז ללא הפסק ולמכביר עד שבלחץ  או"ם-שמום , יש הפסקת אש אך שילמנו מחיר. ובשעה שמתנהלת מלחמה ממש בצפון במרכז- החיים נמשכים ברוגע ובביטחון. עם זאת, בהחלט ראויה לציון חיובי תופעת הנכונות של משפחות במרכז לארח משפחות מהצפון בהתנדבות. 2007 – ראשי רשות המסים נעצרים על חשד לקבלת שוחד ועוד ושר האוצר הירשזון, נחקר על מעילה במיליונים, ממש שוד. וזה מזכיר ששני שודדים פורצים לחנות שמלות יוקרתית מאד ושודד מעיר לרעהו, תראה איזה מחירים בשמיים, זה לא שוד ?….

בסוריה מחוסל מהאוויר מתקן סורי לפיתוח נשק גרעיני ועד היום מדינת ישראל אינה מודה אם זה מבצע ישראלי. 3 הבלתי יאמן אירע, ממש-ממש, בזו השנה שמעון פרס, כן-כן, נבחר לנשיא המדינה !!! כך שמסתיים הסיפור שסופר על פרס החביב, באופן בדחני שפעם השתתף בתחרות כמתחרה יחיד, ובכל זאת הגיע שני… ואם כבר אנו מדברים על הכהונה הנכבדה של נשיא הרי שקצב, הנשיא שקדם, בחר בסיסמה-נשיא ותנסי…, והוא נחקר על אונס והטרדה מינית ב-א´, ב´, ג´…ז´ ועוד והסכים לעסקת טיעון, למרות שצרח שלאשמה אין יסוד… והחרה החזיק אחריו גם שר המשפטים, חיים רמון שהתחרמן על חיילת ובנשיקה לא השתלט על הלשון … כי שכח ששומר פיו ולשונו בהחלט, שומר מצרות נפשו…

בסופו של יום, רמון שהתפטר כשר, יצא מהעניין די בזול עבודות שירות, ללא קלון וקנס, לא במיוחד גדול, ועוד קיבל גם  בעיטה  כלפי מעלה ונהיה משנה לראש הממשלה- אואללה… 2008 – השנה שחלפה – שנת תשסח הייתה לכל הדעות שנת  כסח  המשבר בארה"ב- הסאב-פריים-המשכנתאות גורם לאפקט דומינו וכל העולם בצרות כך שהקלישאה שהעולם כפר גלובלי אחד קבלה גושפנקא כואבת במיוחד – כי כשדוד סם (יענו – ארהב) מתעטש כל העולם בפאניקה ונגמר הקש.

הבורסה נופלת, הדולר נחלש ומחירי הדלק, הלחם והמזון ממריאים ולפי מרי אנטואנט, אם אין לחם נאכל עוגות, אינה עוזרת לעניים. וזה מזכיר את הפרסי במצב גסיסה ומטושטש כשלפתע בנחיריו, ריח של עוגה הוא מריח וחש. בשארית כוחותיו מבקש הפרסי מאשתו לטעום פרוסה ואשתו עונה השתגעת? העוגה הזאת היא לשבעה….

ובאשר לטראומת המשבר הכלכלי העולמי והנורא שמאז אלף תשע מאות עשרים ותשע- לא זכורה . מסתבר כי התיאוריות הכלכליות – יוק ! וכלכלנים ידועי שם עשו מעצמם צחוק . וכיום מגדירים בחצי צחוק ובחצי רצינות שכלכלן הוא אדם שכאשר משהו קורה במציאות הולך מיד לבדוק אם זה נכון גם בתיאוריה לאימות . . .

וכאשר אמרו לשר האוצר שהכלכלה מידרדרת לעבר התהום פנימה הרגיע שר האוצר- גם על סף התהום לא נחשוש לצעוד צעד קדימה. . . עמרי שרון שלמען אביו נשכב על הגדר אינו מצליח, למרות הכל, מהכלא להשתחרר, ושם, ודאי אכפת לו הרבה פחות מקדימה ודואג יותר לאחורה, כשהוא בכלא פנימה… 4 קצב, הנשיא הנבצר, בעצת סנגוריו, עושה תרגיל מבריק וחוזר בו בבית המשפט מעסקת הטיעון וזה ממש טריק, כי על מזוז לזוז

ולהכין מחדש כתב אישום, גם על אינוס לאחר שקודם לכן, הצדיק העסקה, כי לאינוס אין די ביסוס. ונודע כי קצב הגיש תלונה במשטרה נגד הקצין החוקר בטענה שאין מתירים לו את מעשי ההטרדות לשחזר… וזה מזכיר ששופט שואל נאשם אתה מודה באונס הבחורה הזאת?והנאשם עונה ללא כל היסוס ודאי, אני מודה לה מאד-מאד…. וכדי שחלילה לא נשתעמם, צצה פרשה חדשה של ראש הממשלה ואומרים שזו פרשה חמורה, ל

פי החיפזון של החקירה הבהולה. ולפי שפורסם, יש חשד שמולטי-מיליונר זר בשם טלנסקי מוריס הכניס מעטפות מזומנים, לאולמרט, בלי שירגיש, בתוך הכיס… ומעורבים בזאת גם ידידו מסר וראש לשכתו שולה וככל הנראה, מתפתחת פרשה, מה-זה הילולה… ואגב, איש דתי הדביק על שרוול מעילו של אולמרט נשיקה רפה ומיד הסביר כי אתה אולמרט כמו התורה, כל שבוע פרשה חדשה …. 2009 – בתחילת שנה זו פרצה מלחמת עופרת יצוקה העוטה הוד הניצחון שלנו מובהק ומוחלט ולצהל- כול הכבוד! על התכנון החכם, הגבורה וההישג המפואר כמו גם על ההקפדה המירבית לשמירה על המוסר .

ואמנם, עוטף עזה ושאר ישובי האזור- מאותו היום זכו לאחר 8 שנים לשלווה מההפצצות ומ-צבע אדום. ואשר לשופט היהודי גולדסטון הבזוי שילך לעזאזל יחד עם הדוח השקרי וההזוי. ועוד תקווה שוודאי כולנו לה שותפים בצורה עקבית והיא הלוא התפילה לחזרתו הביתה של גלעד שליט . רק שהמחיר לזאת לא יהא מוגזם מאד. וראה זה פלא ולא יאמן כי רק אחרי שנה במהירות הבזק הכלכלה העולמית כמעט שבה לאיתנה וזאת בעקבות התאוששות הכלכלה בארהב ושגשוג כל הבורסות בוול – סטריט שכן, נוכחנו כי אם ארהב תוקעת נאד כל העולם משלשל כל 10 דקות. המשבר הכלכלי עולמי דועך כאמור למרות התחזית, וחרף זאת הטייקון לבייב מידרדר לתחתית, ואילו לתשובה תגלית הגז – עוד הכנסה רווחית. שרי אריסון נכנעת לפישר לאחר התנגדות מלחמתית, ומתקשרת עם אלהים!

והיא ממש רצינית… דודו טופז נחשף להפתעת כולם כראש מאפיה אכזרית, ומשיג סוס באקט טרגי רייטינג אליו נכסף כאחוז תזזית. בארהב קורה שוב הבלתי יאמן בתום העשור וכנשיא נבחר גבר הנראה כילד ועוד שחור 5 ואם זה לא מספיק אז זה לא רק כי מוצאו מוסלמי ושמו אובמה-חוסיין- ברק. ונוכחנו בנזק שכבר גרם בתחילת הפעילות כשדרש בתוקף הקפאת הבניה בכל התנחלות וכעת זו עז שלא ניתן להוציאה וכך המומ עם אבו מאזן נתקע.

ולמרבה האירוניה גם קבל פרס נובל מראש רק בשל כוונותיו להשכין שלום עם הפלסטינאים ביוש… אך לעומת זאת אנו גאים באופן מוחלט על פרס נובל בכימיה שהוענק לפרופ´ עדה יונת. ראוי להזכיר איך הפתיע ברבזון מכוער שהפך בין רגע לברבור הלוא היא הזמרת סוזן בויל ששירתה הותירה את כולם בפה פעור. בשנה זו נתגלתה גם ההונאה הגדולה בהיסטוריה 50 מיליאד $-הפירמידה של מיידוף בארהב שגרמה היסטריה.

ובישראל חרף כל התקלות, הפגמים והבעיות למכביר במיקרו ובמקרו, מה שנעשה במדינה ב-61 שנה+ הוא אדיר וכביר. כלכלה פורחת, צבא קטן ומתוחכם תעשייה לתפארת והייטק מיוצא לעולם. נכון שיש אצלנו גם שחיתויות פה ושם אך הן מטופלות גם אם מדובר במישהו רם. ונאחל למדינה ולנו פריחה ושגשוג בכל ושיבוא היום בו נתפייס עם כל שכנותינו ויגיע סוף-סוף השלום.

ושמכבי חיפה, בסיוע דוידוביץ, גולסה, ארביטמן ויניב קטן הגדול תזכה שוב באליפות המדינה אם תתמיד להבקיע גול ועוד גול ומה שתגידו, כך או אחרת חברה, יש לנו ארץ נהדרת. ומה שנותר הוא להביע כמיהה כי סיסמת היובל תתגשם יחד בגאווה, יחד בתקווה, בעזרת כולנו ובעזרת השם! ולעת עתה, לכולנו בעיקר שפע בריאות, עשור מוצלח ושנה אזרחית מוצלחת וכרגיל – כל מי שיציק לנו (כולל אחמדיניג´ד) שיישק לנו בת… א מ ן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *